graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

100 darmowych spinów z obrotem x1!

Aldo’s Jurney – podróż po wygraną

Wybierz się w podróż z kupcem Aldo. Renesansowy kupiec Aldo potrzebuje twojej pomocy. Podążaj z nim na wielką wyprawę po czterech krajach i zbieraj nagrody w tym bardzo oryginalnym slocie od Yggdrasil. Chiny, Włochy, Persja i Mongolia czekają na odważnych podróżników. Ale czy niekonwencjonalne zasady i ciekawy temat podróży inspirowanych wyprawą Marco Polo wystarczą, aby zachęcić do gry? Sprawdźcie sami w naszej recenzji Aldo’s Journey.

Producent gry Yggdrasil
Typ maszyny video automat
Linie płatne 65
Bębny 5 x5
Min. zakład 0,10
Max. zakład 100
RTP 91.6%

Oprawa graficzna

Dopracowana grafika przedstawia trójwymiarową mapę w bajkowym stylu, na której przedstawione są cztery kraje. Można je łatwo rozróżnić, bo w Mongolii znajdziemy jurty koczowników, w Chinach – wysoką pagodę, Włochy oznaczone są przez europejskie domki, a Persja wyróżnia się bliskowschodnim krajobrazem. Tło jest bogate w animacje i w każdym miejscu coś się dzieje: wiatr zawiewa pustynny piasek, łodzie kołyszą się w rytmie fal, a z drzew opadają liście. Przemieszczenie się na obszar odpowiadający każdemu z krajów oznacza go powiewającymi flagami, dzięki czemu gracz może się łatwo zorientować, jaki bonus będzie mu przysługiwał.

Podróżujący Aldo to wesoły jegomość z zawadiacko podkręconym wąsem i kolorowym kapeluszem, przeskakujący z pola na pole w każdej rundzie, gromadząc przy tym wygrywające sekwencje klejnotów w różnych kolorach. Do gry przygrywa nam przyjemna, odprężająca muzyka, przyspieszająca wraz ze zdobywaniem wysokich wygranych. Przypomina to popularne strategiczne gry na przeglądarki, w których zbieramy surowce i budujemy królestwo – tyle, że tutaj możemy zdobyć prawdziwą kasę, a nie tylko wirtualne złoto.

Opcje bonusowe

Tematem Aldo’s Journey są podróże, które sprytnie wkomponowane zostały w mechanikę gry. Automat (5 x 5) podzielony został na cztery obszary, odpowiadające każdemu z krajów. Za każdym spinem Aldo przesuwa się o jedno miejsce w losowo wybranym kierunku (także po skosie), a nasz poszukiwacz przygód zamienia pole na którym stoi w Wild.

Oprócz tego, jeżeli w trakcie rozgrywki Aldo przesunie się na środkowe pole, zostajemy nagrodzeni dodatkowymi symbolami Wild pojawiającymi się na planszy (maksymalnie 9) oraz losowym mnożnikiem wygranej od x2 do x4. W trybie darmowych spinów mnożnik ten zwiększa się o 1, 2 lub 3 dla całej sesji darmowych spinów, z możliwością wielokrotnej aktywacji tego dodatku.
Najciekawsza jest tutaj gra bonusowa darmowych spinów, która różni się w zależności od kraju, który aktualnie odwiedzamy. Aby zyskać bonus 5 spinów, należy zebrać trzy symbole kompasów. I tak, we Włoszech nagrody zaczynają się od mnożnika x2, zwiększającego się o 1 za każdym kolejnym spinem.

W Mongolii, po każdym bonusowym spinie z planszy usuwany jest jeden rodzaj symbolu, co zapewnia większe szanse na nagrodę, ponieważ łatwiej jest w ten sposób zebrać wygrywające kombinacje. Jeśli na planszy zostają na skutek tej eliminacji tylko 2 symbole, mnożnik zwiększa się o jeden.

Zyskując bonus w Persji, za każdym darmowym spinem do bębnów dodawany jest Sticky Wild, który zatrzymuje się na niej do końca rundy. Wreszcie w Chinach, za każdym darmowym spinem symbol Aldo tworzy linie składające się z samych symboli Wilds, a naliczanie wysokości wygranej zaczyna się od mnożnika x2.

Największe nagrody przyniesie jednak bonus Journey, aktywowany, gdy w momencie zdobycia trzech kompasów Aldo będzie znajdował się w samym środku planszy. Zyskujemy wówczas bonusy ze wszystkich czterech krajów, zaczynając od mnożnika x2. Każde dodatkowe pojawienie się Aldo na centralnym polu to dodatkowe 3 spiny. To najlepszy bonus, mogący zapewnić prawdziwą lawinę wygranych, ale ponieważ środkowe pole jest tylko jedno na całej planszy, najtrudniej go zdobyć.aldo's journey postać

Warto wiedzieć, że zmiana stawki w ciągu sesji resetuje naszą podróż do początku, o czym zresztą zostaniemy ostrzeżeni w pojawiającym się oknie. Z tego powodu zasadniczo nie warto zmieniać stawki w ciągu sesji gry, aby nie utracić postępów.

RTP wynosi 96,1% (58,03% gra podstawowa i 38,07% podczas darmowych spinów), a maksymalna wygrana w rundzie równa jest stawka x3000. Linii wygranych jest aż 65, dlatego warto zerknąć do pomocy żeby zapoznać się ze wszystkimi wygrywającymi kombinacjami.

Podoba ci się? Przenieś się w dawne czasy i zagraj w inne podróżnicze sloty

Three Kingdoms od Red Tiger oparte jest o klasyczna średniowieczną chińską powieść spopularyzowaną na zachodzie przez serię gier strategicznych „Romans Trzech Królestw”. Podobnie jak w Aldo’s Journey gra toczy się w królestwach zapewniających zróżnicowane bonusy, ale wyboru jednego z nich gracz dokonuje w momencie rozpoczęcia rozgrywki. Zmienia to symbol, który funkcjonuje jako Expanding Wild o wielkości trzech pól.

Poza tym, jest to slot o klasycznych zasadach, o eleganckiej orientalnej stylistyce dawnego Państwa Środka, z muzyką w azjatyckim stylu. Symbole przedstawiają drogocenne klejnoty o różnych wartościach oraz chińskich wodzów walczących o panowanie nad krajem. Three Kingdoms cechuje RTP równe 95,15%, a więc nieco mniej niż w większości slotów, ale za to ma on minimalną zmienność wynoszącą 1/5, można go zatem polecić ostrożnym graczom, którzy lubią bardziej odprężające gry o niższym poziomie ryzyka.Aldo's journey symbol z gry

A jeśli wolisz popłynąć na Zachód, postaw żagle i wyruszaj na odkrycie Ameryki z Sails of Gold. Tę grę autorstwa Play’n Go cechuje RTP wynoszący równo 96,00% oraz niska zmienność gry. Tematem są wyprawy podróżników w erze odkryć geograficznych, które oczywiście muszą kończyć się także zdobyciem wielkich skarbów. Głównym bohaterem jest tu sam Krzysztof Kolumb, pełniący funkcję Wild, a wśród symboli znajduje się między innymi jego okręt „Santa Maria”, który działa jako Scatter. Jak w innych grach tego developera, każdą wygraną możemy pomnożyć przez odgadnięcie koloru karty, o ile tylko zdecydujemy się zaryzykować zdobytą nagrodę.

Poza tą podróżniczą otoczką to całkiem zwyczajny slot 5×3 z sesją 10 darmowych spinów i oprawą w renesansowym stylu. Grę umila nam całkiem skoczna muzyka w stylu szantów i automat spodoba się entuzjastom marynistycznych opowieści. Ahoj i do wygranej!

Dlaczego warto zagrać w Aldo’s Journey?

• Bez wątpienia jeden z najbardziej oryginalnych slotów, w jakie możecie zagrać. Łamie reguły i to w dobry sposób!
• Przyjemna grafika w stylu strategicznych gier na przeglądarkę
• Ciekawa rozgrywka, która wciągnie was na długo

Podsumowanie i ocena

Co istotne, każda z czterech krain oferuje zróżnicowane zasady i inne wyzwania. Podróżowanie po różnych krajach nie jest więc tylko kosmetyczną zmianą obrazków, ale modyfikuje reguły rozgrywki. Z tego powodu Aldo’s Journey nie powinien się nikomu prędko znudzić, a gra potrafi wciągnąć na długie godziny.

Marco Polo wrócił ze swojej podróży z Chin, choć skarbów ze sobą nie przywiózł, a nawet został wtrącony do więzienia. Spróbuj zmienić bieg tej historii i odważ się sięgnąć po nagrody. W tej podróży można wygrać stawkę nawet x3000 w każdej rundzie!

100 darmowych spinów z obrotem x1!

Author Profile Picture Beata Woźniak - Site Manager

Beata sprawdza, czy wszystko wygląda tak jak powinno. Publikuje recenzje i newsy, oraz tworzy plan zawartości strony na kolejne miesiące. Bez niej KasynoOrzeł nie byłoby takie, jakie je znacie dzisiaj. To ona dba o zawartość treści na stronie, szczególnie pod względem merytorycznym. Wynajduje najlepsze bonusy dla czytelników. Beata jest miłośniczką kawy . Po godzinach gra w pokera ze znajomymi. Od 8 lat mieszka na Malcie, wyspie, na której kwitnie igaming.

Ulubiona gra hazardowa: Oczywiście poker!