graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

100% do 3600 PLN + 200 darmowych spinów

Dark Vortex video slot od Yggdrasil

Dark Vortex to video slot stworzony, by grać weń w noc Hallowen, ale i nie tylko! Pomimo, że Dark Vortex idealnie nadaje się do gry w tę najczarniejszą noc w roku, jest na tyle dobrym automatem, że z chęcią zagrasz na nim także w inne dni. O ile… nie obawiasz się potworów z najgłębszych piekielnych czeluści. Zapraszamy do świata Dark Vortex!

Wygląd i oprawa graficzna

Jak już wspomnieliśmy wygląd automatu Dark Vortex jest iście demoniczny… przez co akceptacja komunikatu: ”Tak. Mam ukończone 18 lat” przed otwarciem tej gry, nabiera nowego sensu. Dark Vortex wyposażono w ładną, oryginalną grafikę. Tu nie jesteśmy zdziwieni, bo tego oczekiwaliśmy po grach Yggdrasil.

Na bębnach automatu pojawiają się ohydne kreatury z obślizgłymi mackami, racicami u kopyt, pokrętnymi rogami… Mamy więc do czynienia ze stworzeniami z niższych kregów piekła. Narysowane są jednak w kreskówkowym stylu, co sprawia, że patrząc na nie wcale się nie boimy!
Widzimy też magiczne księgi oprawione w kolorowane najdroższymi barwnikami skóry. Sama rama automauti stanowi coś w rodzaju wrót do piekieł, czy tajemniczego portalu. U jej stóp palą się świece i leża otwarte ksiegi. Zapewne należy ich użyć, by otworzyć portal. Naszą uwagę natychmiast przyciąga również symbol przedstawiający coś na kształt złotego medalionu. Mamy przeczucie, że nie jest on tylko i wyłacznie piękną ozdobą, a służy pomocą w celu otwarcia bramy.

Opcje bonusowe

Tak jak podejrzewaliśmy, Yggdrasil zadbał, by w jego grze sporo się działo. Dark Vortex to automat z 5 bębnami, który wypłaca za ułożenie klastrów symboli. Jest więc to automat pozbawiony linii wygrywających. Każda kombinacja złożona z 3 lub więcej przylegających do siebie, identycznych symboli oznacza wygraną. W Dark Vortex znajduje się 10 symboli (5 wysokopłatnych i 5 niskopłatnych), oraz 1 symbol wild, 2 symbole Orb, oraz 1 symbol Vortex.

Vortex ReelsDark vortex symbol

Przylegające do siebie 2 symbole Vortex aktywuje tak zwane Bębny Vortex, bedące szczeliną w portalu, który być może uda Ci się otworzyć. Tak będzie poprzez trzy najbliższe zakręcenia na maszynie. Podczas gdy w grze podstawowej automat ma tylko 3 rzędy, Bębny Vortek zawieraja ich aż 5. Oznacza to, że masz większe szanse na wygraną! Dodatkowo zawierają one symbole Wild, czy wysokopłatne symbole.
Każdy kolejny symbol Vortex na przylegających pozycjach daje graczowi dodatkowe 2 extra spiny. Zmiana stawki zakładu podczs gdy Bębny Vortex są uruchomione spowoduje ich zamknięcie i zrezetowanie wszystkich uzyskanych darmowych spinów. Gra pozwala na otwracie Bębnów Vortex na przylegających do sobie bębnach 1 i 2, oraz 4 i 5. Kiedy tak się stanie, gra obdarzy gracza dodatkowymi spinami w liczbie 3 za pierwszy zestaw i +4 Vortex Spinami za drugi zestaw. Jeżeli spiny te nie sprawią, że wszystkie 5 bebnów zamienią się w bębny Vortex, gra powróci do normlanego trybu z 3 rzędami.

Zbieraj niebiańskie kule

Niebiańskie kule pojawiają się tylko podczas aktywnych bębnów Vortex. Jeżeli graczowi uda się otworzyć portal (Vortex) 2 różowe kule i 2 nbiebieskie kule zostana dodane do kolekcji. Uzyskana liczba kuli zostanie zresetowana za każdym razem, kiedy Vortex zostanie zamkniety.

Różowe kule

Każda różowa kula to 1 dodatkowy symbol wild na bębnach 2,3,4 podczas sesji darmowych spinów.

Niebieskie kule

Kazda niebieska kula dodaje 1 extra darmowy spin podczas sesji Vortex Free Spins. Niebieskie kule ląduja tylko na bębnach numer 2,3,4.Dark vortex symbol w grze

Vortex Free Spins

Otwarcie wszystkich 5 Bębnów Vortex zanim gracz wykorzysta wszystkie Vortex Spiny nagradza gracza kolejnymi spinami. Wówczas 1 extra spin jest dodany za każdą zdobytą niebieską kulę. Vortex Spins rozgrywane są na automacie o formacie 5×5 z aż 3125 liniami płatnymi! Wszystkie 3 środkowe bębny zawierają przylepione symbole wild. Za każdą zebraną różową kulę gracz otrzyma jeszcze jeden przylepiony do bebnów symbol Wild. Stawka w Spinach vortex jest taka sama, jak ta która aktywowała sesję.

Zakup bonusu

W Dark Vortex gracze mają możliwosć zakupu opcji bonusowych. Jest to jednak wysoki koszt, mianowicie – 80 x stawka zakładu, za którą chcemy grać. W efekcie gracz aktywuje od 5 do 20 Vortex Free Spins wyposażonych od 2 do 10 symboli wild przylepionych do bębnów. Ilość przyznanych spinów i symboli wild zależy od karty, którą wylosuje gracz.
Możliwość wyboru pojawi się na ekranie w postaci 5 kart. Opcja zakupu nie jest dostępna, jeśli stawka zakładu przekracza 1 eur lub jej ekwiwalent w innej walucie.

Opinia i podsumowanie

Yggdrasil to jeden z deweloperów gier online, który wytycza standardy w przemyśle produkcji video slotów. Każda z ich maszyn hazardowych to rewelacyjny produkt o najwyższej jakości. Potwierdza to również Dark Vortex, gra zaprojektowana z pomysłem, ogromnym zaangażowaniem i nakładem.
Brawa dla Yggdrasil za oryginalny pomysł z czarnym portalem otwierającym się na bębnach. Jest to mistrzowskie połączenie konceptu na grę z samą ideą maszyny, na której się wygyrywa. Celem gracza jest bowiem otwarcie portalu i przyzwanie piekielnych stworzeń, w tym również wygranych, które pochodza z innego wymiaru. Wielka szkoda, że pomysłu tego nie połączono z jackpotem!

Dark Vortex to jedna z tych gier, które zostały stworzone z okazji zbliżającego się Halloween, ale są na tyle dobre i uniwersalne, że będą bawić graczy także w letnie popołudnie. Plus dla Yggdrasil za możliwość wykupienia opcji bonusowej. Niestety jest to dość kosztowna zabawa i nie każdego z graczy będzie na to po prostu stać.

Dark vortex oferuje również ciekawe opcje bonusowe, w tym co najważniejsze mnogość darmowych zakręceń! Jesli nie jesteś typem osoby, która lubi słodkie i urocze video sloty i wolisz coś bardziej ‘’topornego’’, automat od Yggdrasil może Ci się spodobać.

Gotowy na otwarcie portalu? Pozbądź się strachu i zaryzykuj w grze Dark Vortex! Jesli jednak masz ochotę na więcej demonicznych slotów. Siegnij do recenzji kolejnego mrocznego slotu od Yggdrasil: Lilith Inferno.

Bonus 200% do 3500 PLN + 30FS na Gonzo's Quest

Author Profile Picture Krzysztof Ksyta - Site Manager

Krzyśkowi poświęcamy najwięcej miejsca, gdyż to z jego tekstami spotykacie się na co dzień. To on jest również autorem większości z recenzji kasyn prezentowanych na stronie. Krzysiek swoją przygodę z kasynami zaczynał dość wcześnie. Zaraz po studiach wyjechał na Maltę, gdzie pracował jako obsługa klienta w kasynie online. Dzięki temu poznał ten biznes od podszewki i doskonale wie, jak funkcjonują kasyna i czego najbardziej poszukują gracze – bonusy i darmowe spiny. Krzysiek specjalizuje się w pisaniu recenzji i testowaniu gier.

Ulubiona gra: Gods of Gold: Infinireels od NetEnt.