graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

100% do 3600 PLN + 200 darmowych spinów

 

Przenieś się do niezwykłego świata Fortunium wraz z automatem do gry od StormCraft Studios

Fortunium to pierwszy automat do gry online wyprodukowany przez StormCraft Studios, niezależne studio gier powołane przez Microgaming. Jak wygląda pierwsza gra tego producenta? Czy z przyjemnością będziemy wracać do kolejnych gier sygnowanych przez młodszą siostrę Microgaming? Czy Fortunium jest tak dobre jak inne maszyny hazardowe online Microgaming? A może lepsze? Czy rzeczywiście w studiu tym pracują najlepsi graficy z Microgaming? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższej recenzji automatu.

Wygląd i oprawa graficzna Fortunium

Fortunium to debiutancka gra StormCraft Studios. Pierwsza maszyna hazardowa, a już tak wielkie oczekiwania. Odkąd tylko Microgaming ogłosił powstanie nowego studio produkcji gier, w branży pojawiły się spekulacje, co do tego jak będzie wyglądał najnowszy produkt. Spodziewano się produktu o najwyższej jakości i pokazu umiejętności grafików. Musimy przyznać, że StormCraft Studios nas nie zawiodło. Fortunium to produkt najwyższej jakości o inspirującej grafice i ciekawych rozwiązaniach. Chcecie wiedzieć więcej? Czytajcie dalej.

Już w ciągu kilku pierwszych sekund zauważamy, że automat do gry Fortunium jest nieco inny od tych, w które mieliśmy szasnę grać wcześniej. Przede wszystkim na dużym, pięknie zaprojektowanym tle znajduje się niewielka konsola do gry. Co przedstawia tło? Otóż same złote miasto: Fortunium, opływające w luksus, pełne szczęśliwych, bogatych mieszkańców. Teraz przebywać w tym miejscu masz szansę także Ty. Wejdziesz?

Sama gra utrzymana jest w stylu steam punk, czyli jakby wycięta żywcem z epoki parowej. Na bębnach pojawiają się sterowce, intrygujące zegary wyposażone w skomplikowany mechanizm, skrzynie z kołami zębatymi, bohaterów wyposażonych w dziwaczną broń, ubranych w historyczne stroje. Wszystko to, bardzo przypomina nam grę RPG Arkanum utrzymaną w tym samym klimacie, lub automat do gry NetEnt o nazwie Steam Tower. Oprócz tych symboli widzimy też całkiem zwyczajne: symbole z symbolami pojawiającymi się na talii kart: karo, pik, trefl, kier.

Co jeszcze zachwyca to odejście od typowego schematu gry. Fortunium ma 5 bębnów i… 5 rzędów! Co prawda spotykaliśmy się z grą , która już odeszła od tego klasycznego schematu, na przykład Archangels: Salvation lub Fenix Sun. Musimy również pamiętać, że Fortunium to pierwsza gra StormCraft Studios, więc jest swoistym manifestem ich działalności. Fortunium w jasny sposób dowodzi, że gry od StormCraft Studios będę różniły się od gier, do których przyzwyczaił nas igaming.

Również funkcje takie jak zmiana stawki, w tym ilość monet, które przypada na linię, wartość monety znajdują się w ustawieniach, które rozwijają się po kliknięciu w jeden przycisk (biały dysk). Tam również możemy wybrać szybkie obstawianie, czyli błyskawiczną zmianę stawki na znacznie wyższą. Zmianę sposobu ustawień odbieramy jako bardzo pozytywną, gdyż nie ma teraz możliwości, byśmy przez przypadek nadusili zmianę stawki na maksymalną i w ten sposób nieświadomie zgrali wszystkie swoje pieniądze. Aby zmienić wartość zakładu, trzeba wejść w ustawienia w oddzielnym oknie. W taki sam sposób mamy również dostęp do tabeli wygranych.

W Fortunium podobają nam się również animacje wyzwalane w przypadku trafienia wygranej. Wowczas na bębnach zbaczymy… wyładowanie elektryczne łączące wszystkie symbole znajdujące się na linii. Lecz to, co przypadło nam do gustu najbardziej to interesujące opcje bonusowe.

Opcje bonusowe w Fortunium

Jedną z najbardziej intrygujących jest tak zwany ‘Win Booster’, czyli funkcja pozwalajaca na zwiększenie szansy na wygraną. Kliknięcie w Win Booster, czyli zielony, połyskujący przycisk sprawi, że podczas spinu pojawią się tak zwane tajemnicze symbole. Kryją one niespodziankę w postaci symboli Wild i symboli o wysokiej wartości. Każde wybranie tej funkcji wiąże się jednak ze zwiększeniem stawki zakładu. Podejmujemy więc mniejsze ryzyko za koszt wyższej stawki.

Podczas normalnego trybu gry, również losowo pojawiają się tajemnicze symbole. W tym przypadku również kryją one symbole o wysokiej wartości lub Wild, a ponadto również symbole o niskiej wartości. Innymi słowy, może tam kryć się każdy z regularnych symboli występujących w grze.

Symbole Mystery skrywają czasem symbole Maksymiliana i Wiktorii, dwóch postaci, które pojawiają się na bębnach. Symbole te są wielkości 5 rzędów i posiadają najwyższą wartość.Symbolem, który powinien nas najbardziej interesować jest zielone zwierciadło (takie samo jak przycisk Win Booster). Im więcej ich na bębnach, tym więcej możemy wygrać. Trafienie pięciu takich symboli równa się z wygraną o wartości 12,500.00 pomnożoną przez stawkę zakładu! Oczywiście jeśli w tym samym spinie trafisz również wygrane na linii, są one dodawane do puli wygranych.

W grze Fortunium nie mogło zabraknąć darmowych spinów. Trafienie trzech lub wiecej symboli rozproszonych (zielone zwierciadło), sprawia, że gracz otrzymuje 10 darmowych zakręceń. W zależności od tego ile symboli rozproszonych zdobędziemy, tyle Mystery Reels pojawi się w grze. Mystery Reels to bębny w całości pokryte symbolami Mystery. Przydzielane są następująco:

    • 5 symboli rozporszonych = 3 Mystery Reels
    • 4 symboli rozporszonych = 2 Mystery Reels
    • 3 symboli rozporszonych = 1 Mystery Reels

Ponadto podczas sesji darmowych spinów każdy jeden symbol rozproszony sprawia, że otrzymujemy 1 re-spin!
Oczywiście w Fortunium występują też symbole Wild, które pozwalają na utworzenie wygrywającej kombinacji nawet jeśli czegoś nam brakuje.

Podsumowanie i ocenafortiunium gra mobilna

Mieliśmy okazję przetestować grę Fortunium przez jakiś czas. Sama oprawa graficzna i interfejs gry bardzo nam się spodobały. Choć RTP tego video slotu nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone przez StormCraft Studios wydaje nam się, że jest bliskie około 96%. Jest to standardowy współczynnik wygranej w automatach do gry od Microgaming. Podejrzewamy, że i tym razem nie będzie inaczej.

Fortunium rzeczywiście udowadnia, że Microgaming oodał StormCraft Studios swoich najlepszych grafików. Ta maszyna hazardowa do gry online wygląda lepiej niż większość na rynku, wprowadza nowe zasady i jest innowacyjna pod względem rozlokowania ustawień. Potwierdza to, że młodsza siostra Microgaming chce stworzyć coś nowego i wprowadzić do nową jakość w produkcji gier. Trzymamy mocno kciuki i oby tak dalej, gdyż chcemy nowych, rewelacyjnych gier wygladających inaczej!

Największym plusem gry Fortunium są jednak jej opcje bonusowe. Symbole Mystery stanowią bardzo przyjemną niespodziankę. Najważniejsze jednak, ze zwiększają Twoją szansę na wygraną, a w przypadku darmowych spinów i Mystery Reels mamy szansę pomnożenia zakładu nawet do 800 razy!

Dobra gra to taka, która dobrze wyglada i oferuje mnóstwo możliwości na pomnożenie wygranych. Wydaje nam się, że Fortunium idealnie wpisuje się w taką definicję dobrej gry i spełnia wszystkie powyższe wymogi. Automat do gry Fortunium znajdziesz we wszystkich kasynach online, które na bieżąco uzupełniają swoje portfolio o nowe gry.

 

Bonus 100% do 50 EUR + 100 darmowych spinów