graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

400 PLN + 120 darmowe spiny

 

Załóż zbroję husara i stań do walki o najwyższe wygrane!

Kwik galopujących koni, szczęk oręża, kurz i pot mieszają się na polu bitwy. Dołącz do zastępów husarii i walcz w kolorach biało-czerwonych o największe wygrane! Automat do gry od Promatic powstał, by przywołać pamięć legendarskiej formacji wojskowej, która odnosiła międzynarodowe sukcesy na polu bitewnym. Kręć spiny na tym bardzo polskim video slocie i przypomnij sobie największe zwycięstwa husarii z lekcji historii!

Wygląd i oprawa graficzna

Celem podczas tworzenia grafiki do automatu Hussars było ukazanie potęgi i splendoru tej wojskowej formacji. Promatic Games nie ukrywa, że gra została stworozna z myślą o polskich graczach, zwłaszcza tych, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju. Wydaje nam się, że to pierwszy i jedyny zarazem video slot poświęcony husarzom. Choć husaria to nasz powód do dumy, była znana poza granicami ziem polskim. Niejednokrotnie przyszło jej mierzyć się z dużo liczniejszym przeciwnikiem, a bitwa zakończona została na korzyść polaków. Husaria była chwalona za taktykę, oraz wygląd. Składała się bowiem z najzamożniejszych arystokratów, którzy mogli pozwolić sobie na zakup odpowiedniego uzbrojenia.

Grafika w automacie Hussars odzwierciedla wszystkie te wartości, które wiązano z husarią. Video slot ma 5 bebnów i 5 linii płatnych. Automat wypłaca wygrane od lewej do prawej. Na bębnach automatu znajdziemy elementy uzbrojenia husara: lekką, półzbroję noszoną na kolczudze, tarczę, skórę lamparta zarzucaną na wierzch, szablę, kopię i pistolet. Widzimy licznie proporce husarów z białoczerwonymi barwami i krzyżem. Na jednym z symboli widzimy też odważnego wierzchowca husara w ozdobnej uprzęży.

W tle automatu widzimy pole bitwy: poległych, umierających. Nad miejscem zebrały się burzowe chmury. Proporce łomoczą na wietrze. Całość jest bardzo klimatyczna i oddaje dramatyzm sytuacji. Nie jest to słodki automat traktujący wyłącznie o chwale polskiego oręża. Ukazuje również negatywne aspekty wojny i niebezpieczeństwo, jakie wiąże się z podjęciem walki. Czy odważysz się podjąc walkę o wygrane?

Opcje bonusowe

W grze Hussars wystepują bardzo podstawowe opcje bonusowe. Mimo wszystko świetnie się bawimy. Jakie opcje bonusowe przygotował dla nas Promatic Games?

Zaczniemy od opisu symboli specjalnych. W grze jest one and only – symbol Wild z przestawieniem galopującego husara. Symbol jest animowany: widzimy więc go w ruchu i czujemy się jakby ryczerz miał nas zaraz stratować, To dość dziwne uczucie, ale oddaje odwagę i waleczność ówczesnych wojowników. Symbol funkcjonuje w grze jako Wild – a więc zastępuje wszystkie inne symbole w grze. Dodatkowo rozciąga się na bębnach automatu i nie tylko pokrywa więcej pól na bębnach, co obdarza gracza dwoma darmowymi zakręceniami.

Największą atrakcją w grze hazardowej Hussars jest opcja Gamble. Czym ona jest? Stanowi opcjonalne podjęcie ryzyka i możliwość podwojenia wygranej. Opcja Gamble aktywuje się z każda uzyskana wygraną. Możesz z niej skorzystać lub po prostu ją zignorować. Jeśli zdecydujesz się jednak powziąć ryzyko, gra poznownie ukaże Ci pole bitwy. Tym razem staniesz do pojedynku z groźnym przeciwnikiem.

Zadaniem gracza jest przewidzenie, w którą stronę uderzy galopujący na nas tatar. Gracz klika więc w prawo lub lewo. Jeśli uda nam się przewidzieć posunięcie przeciwnika, wygyrwamy. Wówczas na ekranie pojawi się animacja przedstawiająca nasz trafny cios w pierś przeciwnika: ten spada z konia rażony śmiertelnym ciosem. W przypadku chybionego wyboru, osoba, która spada z konia… jesteśmy my. Gra bonusowa się kończy, a my tracimy wygrane. Taki jest koszt poniesionego ryzyka.

gra podstawowa w automacie Hussars

Kontekts historyczny

Husaria to jedna z najbardziej prestiżowych i znanych na całym świecie formacji wojskowych. W ówczesnych czasach husaria wzbudzała powszechne zainteresowanie za granicą. Opowiadano o niej legendy i niestworzone historie. Te miały podstawy w majestatycznym wyglądzie rycerzy i ogromnej skuteczności. Husaria nie przegrała żadnej bitwy i po prostu zmiatała wroga z powierzchni ziemi. Wbrew powszechnej opinii, husaria była lekkozbrojną jazdą. Choć jej uzbrojenie zmieniało się na przestrzeni 200 lat funkcjonowania tej formacji wojskowej, nie można jej określić jako ciężkozbrojnej. Pomimo lekkości, zbroja, która nosili husarzy była bardzo wytrzymała i odporna. Jej waga natomiast pozwalała żołnierzom na elastyczność i szybkie manewry, które były potrzebne, by zyskać przewagę nad wrogiem.

Zbroja husara była bardzo lekka w porównaniu do zbroi rycerza z wcześniejszych wieków średniowiecza. Ważyła tylko 7-8 kilogramów i nie pokrywała całego ciała, co pozwalało rycerzowi na pełną swobodę ruchów. Najbardziej znanym elementem zbroi husara były skrzydła. Zapewne zastanawiasz się czemu one służyły?

Miały one charakter ozdobny, ale służyły równiez zastraszeniu przeciwnika. Płoszyły konie, a nawet ludzi, którzy widząc husarów odmawiali walki przeciw nim, nawet posiadając przewagę liczebną. Taka sytuacja miała miejsce pod Kirholmem, gdzie 3-krótnie większa armia Karola IX odmówiła walki z polskimi husarami. Król musiał obiecać im podwójny żołd i w ten sposób uzyskał zgodę na walkę od swoich żołnierzy.

Hussars opcja gamble w grze
Skrzydła husarii miały rówież charakter magiczny, gdyż czyniły noszacych je żołnierzy hybrydami, istotami nie z tego swiata. Mieli oni zyskać siłę i inne przymioty zwierząt, których elementy nosili. Orle pióra miały nadać im lekkości i zwinności, oraz skuteczności w ataku. Podobnie lamparcie, czy niedźwiedzie skóry.

Opinia i podsumowanie

Husaria to najskuteczniejsza formacja bojowa jaką kiedykolwiek stworzyła polska armia. Nadal stanowi powód do dumy i wywołuje uczucia patrityczne. Promatic Games wpadł na rewelacyjny pomysł. Gra, która powstała w ich studio adresowana jest do polskich graczy mieszkających w Zjednoczonym Królewstwie. To strzał w dziesiątke, gdyż Polacy mieszkający za granicą, tym bardziej powinny docenić ten gest. Promatic ubiega się też o licecnję Gambling Commision. Producentowi życzymy powodzenia, a samym sobie więcej podobnych gier. Brawo!

400 PLN + 120 darmowe spiny

Author Profile Picture Krzysztof Ksyta - Site Manager

Krzyśkowi poświęcamy najwięcej miejsca, gdyż to z jego tekstami spotykacie się na co dzień. To on jest również autorem większości z recenzji kasyn prezentowanych na stronie. Krzysiek swoją przygodę z kasynami zaczynał dość wcześnie. Zaraz po studiach wyjechał na Maltę, gdzie pracował jako obsługa klienta w kasynie online. Dzięki temu poznał ten biznes od podszewki i doskonale wie, jak funkcjonują kasyna i czego najbardziej poszukują gracze – bonusy i darmowe spiny. Krzysiek specjalizuje się w pisaniu recenzji i testowaniu gier.

Ulubiona gra: Gods of Gold: Infinireels od NetEnt.