graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

1000 PLN Bonus Powitalny

 

Odkryj egzotyczny świat Jumanji od NetEnt

Wszyscy chyba znamy Jumanji, amerykański serial opowiadający o grupie nastolatków, których dosłownie… pochłonęła gra i wciągnęła do swojego świata. Pod koniec 2017 roku miała premierę nowa ekranizacja książki Chrisa Van Allsburga, o tym samym tytule. Zaledwie pół roku później Netent wydaje Jumanji automat online, który ma oddać charakter tej słynnej gry planszowej. Czy producent gier sprostał zadaniu? Czy maszyna online okazała się lepsza od filmu? Odpowiedź znajdziesz po przeczytaniu recenzji gry.

Wygląd i oprawa graficzna Jumanji

Wow, ta gra robi wrażenie. Nie dość, że w sposób zaskakująco dobry oddaje klimat niebezpiecznej przygody i podjętego ryzyka. Gra w Jumanji toczy się o coś więcej niż pełny portfel. Jako gracze świetnie zdajemy sobie sprawę przez co przechodzili główni bohaterowie filmu i w podobny sposób czujemy się kręcąc spiny w Jumanji. Ryzyko w grze sprawia, że z drżeniem przełykamy ślinę i z napięciem śledzimy zmiany na bębnach. Ten niesamowity klimat w grze zawdzięczamy przede wszystkim doskonałym efektom dźwiękowym i animacjom 3D, które towarzyszą każdej z opcji bonusowych.

Czy spodziewałeś się gry bonusowej, gdzie będziesz rzucał kośćmi do gry i przesuwał pionkiem po planszy? Dokładnie takiej gry spodziewaliśmy się, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym, co Netent ma w swoich planach. Cieszy nas, że producent pozostał przy oryginalnej koncepcji gry i zachował ten element w video slocie. Czy spodziewałeś się jednak stada hipopotamów przebiegających po bębnach maszyny online? Lub stada małp przenoszących symbole w grze? Każda z tych animacji odpowiada jednej z opcji bonusowych i wygląda to bardzo widowiskowo. Przyznam szczerze, że szczęka opada z wrażenia, gdy widzimy je po raz pierwszy. Spodziewaliśmy się po Netent czegoś widowiskowego, ale to przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Poraz kolejny szwedzki producent gier udowodnił, że w video automacie zawsze można dodać coś nowego. W grze zaskakują nas nie tylko wyśmienite animacje, ale sam układ bębnów automatu. Szoku doznajemy więc zaraz po otwarciu gry i nie musimy czekać, aż któraś z opcji bonusowych zostanie aktywowana. Jumanji automat online ma 5 bębnów, lecz różni się ilością rzędów. Pierwszy z nich ma 3, kolejny 4, środkowy 5, czwarty już tylko 4 i ostatni 3. Wokół bębnów automatu przebiega ścieżka, po której toczą się pionki-awatary graczy, co stwarza wrażenie gry planszowej. Całości dopełnia wspaniała ścieżka dźwiękowa wypełniona najrozmaitszymi odgłosami z dżungli, jakie możemy sobie wyobrazić. Sam automat natomiast wielokrotnie drży w posadach. Zupełnie jak ziemia podczas biegu zwierząt, które przemieszczają się w dżungli.

Jumanji symbol z gry

Symbole specjalne i opcje bonusowe w Jumanji

Wild – to symbol z napisem Wild. Zastępuje wszystkie symbole w grze
Scatter – symbol przedstawiający grę Jumanji.

Sticky Vines:

W przypadku aktywowania opcji bonusowej Sticky Vines, otrzymujemy re-spin. Co się dzieje podczas tej opcji bonusowej? Wszystkie symbole, które są częścią wygranej, a nawet symbole Wild, które nie wchodzą w jej skład przyklejają się do bebnów (zobacyzmy wówczas, że liany oplatają te symbole). Wszystkie inne będą podlegały dodatkowemu obrotowi, co daje nam szansę na kolejną wygraną.

Mansoon Wilds

Jeśli Mansoon spins zostaną aktywowane w grze głównej, jeden lub dwa bębny zostaną pokryte symbolami Wild w całości. Wyjątkiem jst piaty bęben, który z pewnością nie zostanie pokryty.

Monkey Mayhem

Opcja ta jest aktywowana w sposób losowy podczas gry głównej. Kiedy bębny się zatrzymają, potencjalne nagrody zostaną dodane do konta. Zaraz po tym symbole zaczynaja przemiszczać się na bębnach w taki sposób, by utworzyć zwycięską kombinację, która jest wypłacana zgodnie z tabela wypłat.

Wild Stampede

Jeśli opcja Wild stampede zostaje aktywowana zobaczysz przebiegające stado hipopotamów na bębnach. To nie zwidy, to rewelacyjna opcja bonusowa od Netent. Jednocześnie bębny maszyny kręcą się, dodając od 4 do 9 symboli Wild. Wygrane zostaną dodane do salda zaraz po tym jak bębny maszyny zatrzymają się. Wygrane wypłacane są zgodnie z tabel wypłat w regulaminie gry. Jeśli filmowa Jumanji oszukuje i wikła graczy w największe tarapaty, w Jumanji automat od Netent nie ma miejsca na tricki. Wszystko odbywa się zgodnie z zasadami gry.

Jumanji baner pionowy

Gra bonusowa ‘Board Game’

Wreszcie nadszedł czas na Scattera. 3 lub więcej symboli Scatter na bebnach w postaci gry planszowej Jumanji uruchamia grę bonusową. Symbol scattera nie pojawi się podczas niej, więc gry bonusowej nie można re-aktywować.
Po uruchomieniu gry bonusowej wybieramy jeden z czterech dostępnych awatarów: małpka, słoń, hipopotam, dzik. Wybór nie ma żadnego wpływu na wynik gry. Jest czysto kosmetyczny i odwołuje się do awatarów znanych z filmowej gry planszowej Jumanji.
Gracz przesuwa pionkiem po planszy. To ile pól przemierzy jego awatar i jakie otrzyma w zamian opcje zalezy od liczby oczek, która pojawi sie na kościach.

3 symbole Scattera = 6 oczek
4 symbole Scattera = 7 oczek
5 symboli Scattera = 8 oczek

Dodatkowo mamy szansę na aktywowanie darmowych spinów. W każdym z rogów gry planszowej mieści się opcja bonusowa. Jeśli pionek w grze bonusowej wyląduje na jednym z dwóch pól znajdujących się naprzeciwko opcji bonusowych, ta z nich zostanie aktywowana. Mamy mozliwość otrzymania kolejno 10 spinów (Vines Free Spins), 7 spinów (Monsoon Free Spins) 6 spinów (Monkey Free Spins, 5 Spinów (Stampede Free Spins).

To jeszcze nie wszystko, co czeka graczy w video slocie: Jumanji od Netent. Podczas gry bonusowej mamy dostępnych jeszcze kilka innych opcji!

Funkcja Mystery:
Aby ją aktywować awatar musi wylądować na polu Mystery. Pod ‘tajemnicza opcjąi kryją się darmowe spiny, wygrane monet (z mnożnikiem x2-x10 stawka zakładu), lub 2 rzuty kostką extra.

  • Jeśli awatar wyląduje na polu Coin Win (wygrana monet), gra obdarza gracza wygraną w postaci monet. Wygrana równa się stawce zakładu pomnożonej przez numer, który znajduje się na polu planszy
  • Jeśli awatar (pionek) wyląduje na polu zwanym Extra Roll, otrzymujemy dodatkowy rzut kostką

Podsumowanie i ocena

Jumanji zdecydowanie jest grą, która zasługuje na uwagę. Nie tylko dlatego, że jest kolejną zakończona sukcesem adaptacją filmu (co jest ostatnio w modzie swoją drogą). Jumanji automat Netentu w sposób idealny oddaje pełen napięcia i niebezpieczeństw klimat świata przedstawionego. Opcje bonusowe to oczywiście rzecz istotna i tutaj NetEnt również spisał się bardzo dobrze. Najbardziej jednak automat NetEntu cenimy za klimat gry.

Bonus 200% do 3500 PLN + 30FS na Gonzo's Quest

Author Profile Picture Krzysztof Ksyta - Site Manager

Krzyśkowi poświęcamy najwięcej miejsca, gdyż to z jego tekstami spotykacie się na co dzień. To on jest również autorem większości z recenzji kasyn prezentowanych na stronie. Krzysiek swoją przygodę z kasynami zaczynał dość wcześnie. Zaraz po studiach wyjechał na Maltę, gdzie pracował jako obsługa klienta w kasynie online. Dzięki temu poznał ten biznes od podszewki i doskonale wie, jak funkcjonują kasyna i czego najbardziej poszukują gracze – bonusy i darmowe spiny. Krzysiek specjalizuje się w pisaniu recenzji i testowaniu gier.

Ulubiona gra: Gods of Gold: Infinireels od NetEnt.