graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

Bonus 200% do 3500 PLN + 30FS na Gonzo's Quest

 

Slot Planet of the Apes – Ewolucja, czy może Apokalipsa? Poznaj prawdę o Planecie Małp!

Kiedy słyszymy tytuł Planeta Małp (Planet of the Apes), w głowie natychmiast pojawia nam się migawka serialu z lat 70-tych, który pewnego razu nadawano w polskiej telewizji. Być może niektórym z nas Planeta Małp kojarzy się z nieco nowszym filmem z 2014 roku, lecz tylko niewielka grupa być może słyszała o slocie. Otóż tak! Już jest, dostępny w większości kasyn online slot Planet of the Apes, Netent. Jaki jest i czy jakością dorównuje swojemu filmowemu poprzednikowi? Sprawdź, czytając tą recenzję!

Od książki do slotu – krótka historia Planet of the Apes

Planeta Małp to teoria Darwina ukazana w krzywym zwierciadle. Podczas gdy przyrodnik ten twierdził, że w drodze ewolucji rodzaj ludzki rozwinął się od małpy, w związku z czym rasa ludzka to bardziej zaawansowana forma życia, w Planecie Małp ludzie to niezbyt inteligentne stworzenia wykorzystywane przez małpy do niewolniczej pracy. Trzeba przyznać, że jest to dość przerażająca wizja świata, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że głównym bohaterem zarówno książki, jak i fimu jest człowiek…

Ulisses, bo takie znaczące imię nosi ten astronauta, ląduje na planecie Serrou, gdzie przekonuje się, że planetą rządzą małpy. Możemy wyobrazić sobie jedynie jego frustrację i poczucie zagrożenia, kiedy zostaje potraktowany jak inni ludzie, czyli bezrozumne istoty. Ciarki przechodzą po plecach, prawda? Od tego czasu Ulisses za wszelką cenę stara się porozumieć z małpami, uczy się ich języka i chce udowodnić, że to małpy pochodzą od ludzi, a nie odwrotnie. Książka Pierre Boulle’a została opublikowana w 1963 roku i od ponad połwiecza cieszy się niesłychaną popularnością. Doczekała się kilku ekranizacji, serialu a pod koniec ubiegłego roku nawet slotu!

planet of the apes

Slot Planet of the Apes nawiązuje do dwóch ostatnich fimów poświęconych tej tematyce, mianowicie Rise of the Planet of the Apes (Geneza Planety Małp, 2011) oraz Dawn of the Planet of the Apes (Ewolucja Planety Małp, 2014). Aby nie było wątpliwości, twórcy slotu podzielili konsolę automatu na dwie części: jedną, jasną o nazwie Rise, oraz drugą, ciemną będącą odpowiednikiem Dawn. W związku z tym na slocie kręci się aż 10 bębnów! Nie trzeba chyba wyjaśniać, że im więcej bębnów, tym więcej zabawy i wygranych… Już za sam pomysł projektantom gier od Netent należą się podziękowania. Ale to nie wszystko, co czeka nas w slocie Planet of the Apes, gdyż gra ta ma o wiele więcej do zaoferowania.

Jeśli chodzi o design, slot wykorzystuje zdjęcia z obu filmów, a na bębnach pojawiają się najbardziej znane postaci. Netent wykorzystał również sceny i animacje z produkcji 20th Fox Century, które jeszcze bardziej autrakcyjniają ten slot online. Grę uprzyjemnia nam ścieżka dzwiękowa z filmu.
Teraz omówimy to, co graczy interesuje najbardziej, mianowicie opcje bonusowe w slocie. W Planet of the Apes jest ich sporo i ponadto są imponujące!

Symbole Wild

Co każdy wprawiony gracz powinien wiedzieć, symbol Wild zastępuje wszystkie inne oprócz symbolu Scattera i Bonusów. I tak dokładnie jest w Planet of the Apes, z tym że w przypadku tego slotu pojawia się jeszcze inna, dodatkowa funkcja. Jeśli jasna część automatu – Rise zostanie w całości pokryta symbolami Wild w grze pojawi się opcja Stacked Wild. Wówczas po lustrzanej stronie konsoli – Dawn również pojawią się symbole Wild ustawione w dokładnie tej samej pozycji. Efektowne, prawda?

Funkcja Rise Bonus

Opcja ta jest aktywowana wraz z trafieniem symbolu Bonus Rise na pierwszej lini automatu. Wówczas za każdy symbol przedstawiający postacie i trafiony w sekcji Rise otrzymujemy wygraną.

Planet of the Apes opcja bonusowa

Funkcja Bonus Dawn

Opcja ta jest uruchmiana jeśli na ostatnim bębnie automatu (sekcja Dawn) pojawi się symbol Bonus Dawn. W efekcie symbole z wizerunkami ludzi i małp zamieniają się w jeden, taki sam symbol na automacie.

Funkcja Dual

Z każdym zakręconym spinem gracz ma szansę na uruchomienie funkcji Dual. Wówczas w każdej z dwóch seksji automatu (Rise i Dawn) zostanie wylosowany jeden symbol (za wyjątkiem Wild, lub Scattera). Symbole te nie mogą się duplikować, zo oznacza, że w każdej części slotu musi to być odmienny obrazek. Na konsoli automatu pozostaną dwa, wybrane przez grę symbole. Pozostałe bębny automatu zaciemni czarne tło. Jeśli symbol wyląduje na właściwym miejscu po zakończeniu spinu, przylepia się. Jeśli jednak symbol ten wyląduje na innym obszarze, zostanie przeniesiony i umieszczony we właściwej pozycji. Ponadto, jeśli przynajmniej jeden nowy symbol pojawi się w odpowiednim obszarze gry, automat wykona dodatkowy spin.

Planet of The Apes gra podstawowa

Symbole Scatters

Scattery pojawiają się tylko w grze głównej i są traktowane oraz rozliczane oddzielnie dla każdej z sekcji gry: Rise i Dawn.

Darmowe Spiny (Rise)

3 lub więcej symboli Scatter w dowolnym miejscu na bębnach w części Rise uruchamia sesję darmowych spinów.

Każdy symbol Wild, który został trafiony w sesji darmowych spinów zostanie dodany do ‘Wild meter’ w panelu gry. Jeden Wild m wartość 1. Po zakręceniu ostatniego spina i zatrzymaniu bębnów symbole Wild zostaną policzone przez grę i losowo rozmieszczone w grze. aWówczas wartość wygranej zostanie policzona i dodana do konta gracza.

Darmowe Spiny (Dawn)

3 lub więcej symboli Scatter w dowolnym miejscu na bębnach w części Dawn uruchamia sesję darmowych spinów. Ta sesja różni się nieco od poprzedniej Rise, gdyż zawiera 3 dodatkowe symbole uruchamiające odpowiadajace im funkcje: Multiplayer, Extra Wild, Extra Free Spins.

Każdy symbol ma wartość 1 i jest dodawany do odpowiadającego mu licznika, Meter. Należy zebrać 3 takie same symbole, aby wyzwolić funkcję Extra Free Spins ‘Meter’, która nagrodzi gracza 3 darmowymi spinami. Z kolei aby uruchomić funkcję Multiplayer musimy zebrać aż 5 odpowiadających jej symboli. Wówczas wygrane zostają pomnożone pięciokrotnie.

planet of the apes

Zebranie maksymalnej liczby w liczniku Extra Wild sprawi, że wszystkie symbole ludzi na bębnach zostaną zmienione w symbole Extra Wild. Zastępują one wszystkie inne symbole na bębnach z wyjątkiem: Multiplier, Extra Wild, czy Extra Free Spins.

Wielokrotne darmowe spiny

Jeśli trzy, lub więcej symboli Scatter pojawi się na bębnach w każdej z dwóch sekcji automatu (zarówno w Rise, jak i Dawn) zostaną uruchomione darmowe spiny.

Podsumowanie i ocena

Planet of the Apes jest niesamowicie grywalnym i interesującym slotem online. Na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom animacji i opcji bonusowych, gdyż tych jak widać jest sporo. Znajdziesz tu nie tylko wyśmienite funkcje bonusowe, ale i również zachwycającą grafikę. Slot Planet of Apes powinien znaleźć się na liście wszystkich tych, co chcą i lubią wygrywać. RTP (Return to Player) slotu sięga aż 96.33%. I pamiętaj, nie musisz małpować, by wygrać! Ocena slotu: 9/10.

 

Bonus 200% do 3500 PLN + 30FS na Gonzo's Quest

Author Profile Picture Krzysztof Ksyta - Site Manager

Krzyśkowi poświęcamy najwięcej miejsca, gdyż to z jego tekstami spotykacie się na co dzień. To on jest również autorem większości z recenzji kasyn prezentowanych na stronie. Krzysiek swoją przygodę z kasynami zaczynał dość wcześnie. Zaraz po studiach wyjechał na Maltę, gdzie pracował jako obsługa klienta w kasynie online. Dzięki temu poznał ten biznes od podszewki i doskonale wie, jak funkcjonują kasyna i czego najbardziej poszukują gracze – bonusy i darmowe spiny. Krzysiek specjalizuje się w pisaniu recenzji i testowaniu gier.

Ulubiona gra: Gods of Gold: Infinireels od NetEnt.