graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

Bonus 200% do 3500 PLN + 30FS na Gonzo's Quest

 

Tornado: Farm Escape

Tornado: Farm Escape przenosi nas z dala od miejskiego zgiełku. I to dosłownie, gdyż akcja slotu dzieje się na amerykańskiej farmie. Jak widzimy w intro do gry mieszkające tam zwierzęta pracują od świtu do zmierzchu i marzą o chwili wytchnienia przed pójściem spać. Tymczasem wybawienie przynosi im tornado, które unosi wszystkie zapracowane zwierzątka z farmy i uwalnia od niewolniczej pracy. Tornado będzie szaleć również na bębnach maszyny i uwalniać różne opcje bonusowe. Będzie ciekawie! Zapraszamy do przeczytania recenzji slotu Tornado: Farm Escape.

Wygląd slotu

Tornado: Farm Escape to klasyczny 5-bębnowy automat z trzema rzędami i 20 liniami wygrywającymi. Zaraz po otwarciu gry, wiadomo że mamy do czynienia z video slotem NetEnt. Rozpoznajemy to po ładnie wykonanej grafice i tym samym, obecnym w każdej grze NetEntu panelu sterowania. Te same zielone strzałki dla zmiany poziomu i zielone przyciski dla zakręcenia spinu. W Tornado: Farm Escape mamy też możliwość bezpłatnego zagrania w trybie demo, dzięki czemu każdy ma okazję do przetestowania slotu.

tornado farm escape netent

Automat cechuje się ładną, kolorową oprawą graficzną. Na bębnach slotu pojawiają się krówki, świnki, kurki, koniki, a także takie przedmioty jak stary, zużyty kalosz, fotel, spakowana w pośpiechu walizka, czy stare radio. Te ostatnie wygladają jak przypadkowo znalezione, rozrzucone gdzieś przez huragan. Wiejski klimat slotu podkreśla ścieżka dzwiękowa w rytmie muzyki country. Kiedy trafiamy kombinację symboli, te zaczynają się poruszać. Czasem widzimy też animacje filmowe, a na nich zwierzątka porwane przez tornado. Nie wyglądają na wystraszone, wręcz przeciwnie czerpią frajdę z faktu, że nie muszą już nigdy więcej pracować. Celem w grze Tornado: Farm Escape jest ucieczka z farmy i zdobycie jak największych wygranych!

Trudno oprzeć się porównaniu gry Netent Tornado Farm Escape do Toy Story, czy Nemo, gdzie rzeczom lub zwierzętom zostały nadane ludzkie cechy. Zarówno świat gry jak i wspomnianych filmów anonimowanych został odwrócony do góry nogami. Zaczynamy widzieć wszystko z innej perspektywy i postrzegać ludzi jako zagrożenie, co jest dość zabawne biorąc pod uwagę, że nimi jesteśmy.

 

Funkcje bonusowe i symbole specjalne

Wild
Symbol Wild zastępuje wszystkie symbole w grze z wyjątkiem symboli Hot i Cold. W Tornado: Farm Escape nie ma symbolu Scattera. Łatwo można go odróżnić od reszty, gdyż został oznaczony przez twórcę gry starym telewizorkiem.

Funkcja Storm
Funkcja ta jest uruchamiana losowo przez mechanizm gry. Wówczas pojawi się fioletowa chmurka z piorunami, która będzie krążyć po bębnach. Chmura pojawi się zawsze na jednym ze skrajnych położeń na bębnach. Storm przesuwa się o jedno położenie w dowolnym kierunku tworząc symbole Wild. Jeśli losowo Storm pojawi się na symbolu Wild, ten nie zmienia swojej funkcji i takim pozostaje. Funkcji Storm nie można wygenerować podczas funkcji Tornado. Mimo to jest to zawsze jakaś dodatkowa opcja umożliwiająca zdobycie wygranych.

Funkcja Tornado

Funkcja ta jest uruchamiana kiedy na bębnie numer 1 pojawi się symbol Hot i na bębnie numer 5 symbol Cold jednocześnie. Wówczas symbol, który znajduje się w drugim rzędzie środkowego (3) bębna staje się aktywny. Gra zacznie zbierać wszystkie symbole aktywne i Wildy z bębnów. Będzie się tak działo dopóki na bębnach nie pojawi się wiecej żaden z nich. Co ciekawe, symbol Wild może zastąpić symbol aktywny w funkcji Tornado. Daje to nam jeszcze większą szansę na wygrane. O czym należy pamiętać, to że funkcja Tornado jest zawieszeniem normalnego trybu gry i nawet jeśli trafimy jakieś wygrane na linii nie będą one wówczas brane pod uwagę. Funkcja Tornado jest na prawdę rewelacyjna i unikalna, do tego świetnie wpisuje się w tematykę gry. Tylko NetEnt mógł wymyślić coś takiego!

tornado farm escape gra online
Zmiana zakładu

NetEnt w automacie Tornado: Farm Escape umieścil wiele ustawień, które pomogą dostosować grę według własnego uznania. Przykładowo mamy możliwość zmiany poziomu zakładu. W Tornado: Farm Escape jest ich 10, gdzie pierwszy poziom zaczyna się ze stawką o wartości 20, zaś na ostatnim poziomie będzie ona wynosiła 200. Wśród innych ustawień, znajdziemy takie opcje jak możliwość wyboru wartości monet, a także możliwość włączenia autogry.Oczywiście wszelkie zmiany wartości monet, a także wybór wysokości poziomu, wpływają na zmianę stawki wygranej.

Tryb ‘Automode’

Klikając na ikonkę “Auto”, która znajduje się w lewym rogu gry Tornado: Farm Escape, mamy możliwość włączenia autogry. Możemy ustawić od 10 do 1000 losowań. W trakcie automatycznego losowania istnieje również możliwość zatrzymania autogry. Takie ustawienie z pewnością ułatwi nam grę. Automat Tornado: Farm Escap, posiada również też i inne opcje, które są dostępne w lewym rogu ekranu w postaci ikonki “klucza”. Wśród nich znajdziemy zmianę jakości obrazu, opcje dotyczące dźwięku, czy też możliwość losowania za pomocą spacji.

PODSUMOWANIE I OCENA

Ktoś tu farmę będzie miał, ija, ija o! Nie da się nie polubić gry Tornado: Farm Escape. Kolorowa grafika, skoczna muzyka country i dynamicza gra to cechy charakterystyczne slotu Tornado: Farm Escape. I tym razem NetEnt nie zawiódł swoich fanów. Czy automat wciąga? Zdecydowanie tak! Dzięki oryginalnym, unikalnym opcjom bonusowym w postaci Tornado i Storm gra na tym automacie jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Co najważniejsze takie rozwiązanie umożliwia zdobycie jeszcze więcej wygranych!

NetEnt poraz kolejny udowodnił, że można wprowadzić nową jakość do czegoś tak mało elastycznego jak automat online (Podobno wszystkie sloty są takie same). Ależ nie są! A przynajmniej automaty do gry NetEnt wyróżniają się na rynku. Nie bez przyczyny mottem przewodnim producenta gier jest: ‘’Better gaming’’, co tłumacząc na język polski oznacza ‘’Lepszy Gaming’’. I taki właśnie jest w wydaniu NetEnt!

Podsumując Tornado: Farm Escape to świetna gra, która pozwoli Ci się rozerwać. Jedyne, czego być może brakuje w tej grze to sesja darmowych spinów. Zamiast niej NetEnt zastosował losowo uaktywniane gry bonusowe. Trzeba przyznać, że Tornado i Storm to jedne z najbardziej oryginalnych gier bonusowych jakie było nam dane oglądać. Całość wygląda bardzo zachęcająco i zasługuje na pochwałę. Oceniamy Tornado: Farm Escape na 7 w skali 10. A jak do tego mają się statystyki? Współczynnik wygrywalności slotu wynosi tylko 93% Cóż mogło być lepiej i pod tym kątem NetEnt się nie postarał. Mimo wszystko, slot uważamy za bardzo dobry, stanowiący pewną odmianę i alternatywę dla tego, co można znaleźć na rynku.

Pakiet bonusowy do 1500 € + 150 darmowych spinów