graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

100 darmowych spinów z obrotem x1!

Viking Clash

Czy słyszysz dudnienie bębnów i okrzyki wojenne? Wikingowie gotują się do krwawej bitwy. Jeśli jesteś fanem serialu Vikings lub po prostu lubisz historię średniowiecza gra Push Gaming na pewno przypadnie Ci do gustu. Ściśnij głownię miecza, wznieść tarczę i przygotuj sie do walki o wygrane. Za chwilę rozlegnie się dźwięk rogu i okrzyk wodza wzywający do ataku w Viking Clash…

Wygląd i oprawa graficzna

Viking Clash to automat online zupełnie utrzymany w stylistyce, w jakiej właśnie produkuje gry Push Gaming. Tak więc na bębnach pojawiają się symbole przedstawiające nordyckich wojowników przedstawionych w sposób bajkowy. Zupełnym przeciwieństwem będzie tu dla przykładu slot Vikings od NetEnt, który wykorzystuje gafiki i sceny z serialu. Gra NetEntu ma zupełnie inny charakter: jest poważna i wzniosła, podczas gdy Viking Clash to bajkowy świat z sag o Wikingach.

Po otwarciu gry natychmiast naszą uwagę przyciągą jakby dwa automaty. Zapewne reprezentują one dwa obozy przeciwników, dwa wrogie sobie rody Wikingów stające do walki na morzu. Jeden z klanów reprezentuja barwy czerwieni, inni mają żagle w kolorze biało-zielonym. W tle słyszymy szum morza i krzyki rybitwy. Nawet ptaki wyczuwają zbliżające sie niebezpieczeństwo i nerwowo lataja ponad statkami.

Viking Clash charakteryzuje sie automatem bardzo niewielkich rozmiarów. Dwie trzecie ekranu stanowi grafika dająca tło dla gry. Jest nim drakkar wikingów (statek) z gotującymi się do walki wojownikami na jego pokładzie. O drakkar rozbijaja się wzburzone fale, w oddali widać już zbliżające się statki należące do floty wroga. Trzeba przyznać, że dzięki temu gra jest bardzo klimatyczna, a samo rozwiązanie bardzo nam się podoba.

A co pojawia sie na bębnach automatu Viking Clash? Widzimi akcesoria związane z sama bitwą: potężne wyrzutnie (katapulty), młoty, siekiery i topory… Nie mogło zabraknąc samych wojowników: rudowłosego, gniewnego Wikinga z brodą, Otyłego osiłka w hełmie z rogami i kobiety-wojowniczki z barwami ochronnymi na twarzy, gotowej poderżńąć gardło każdemu, kto się do niej zbliży. Oprócz tego pojawiają się również kamienie z pisem runicznym (są to znaki najmniej płatne).

Opcje bonusoweViking Clash symbol

Symbole Wild:

W automacie Viking Clash mamy do czynienia z dwoma symbolami Wild: The Wild Shield Symbol I The Wild Ship Symbol. Oba zastępują wszystkie symbole na bębnach z wyjątkiem Scattera, nie występują jednak w grze głównej. Pierwszy z nich pojawia się tylko w sesji darmowych spinów, drugi podczas opcji bonusowej Wild Ship Feature.

Najbardziej płatne symbole to te, które przedstawiają wojowników Wikingów.
Czerwona Katapulta i Zielona Armata to symbole o funkcji Scattera. Trzy takie symbole aktywują sesję darmowych zakręceń. Oznacza to, że kręcisz spiny za darmo, a więc Twoje saldo nie ulega zmianie i nie jest z niego pobierana stawka zakładu.

Wild Ship

Opcja ta jest aktywowana losowo przez grę w przypadku, gdy podczas spinu nie miała miejsce żadna wygrana z linii płatnych. Wtedy poprzez bębny przejdzie fala wody, a na nich samych pojawią się symbole statku (Wild Ship).

Wild Battle Darmowe Spiny

Jeśli trzy lub więcej symbole zawierające czerwone katapulty lub zielone armaty pojawia się w dowolonych miejsach na bębnach , uruchomione zostana darmowe spiny.
Dla każdego z symboli czerwonej katapulty na czerwonych bębnach zostanie przyporzadkowany symbol złotej tarczy (również Wild) na bębnach zielonych. Tarcze pojawią się w pozycji odpowiadającej dokładnie 1 miejsce poniżej symbolu, który przedstawia działa. Podobna zasada działa na bębnach, które reprezentują kolor zielony.

W przypadku jeśli symbol przedstawiający czerwoną katapultę lub zielona armatę wyzwoli symbol Wild Shield na pozycji znajdującej się powyżej już znajdującego się symbolu wild shield, wówczas do symbolu tarczy zostanie dodany mnożnik x2. Oznacza to, że Twoje wygrane zostana podwojone.Wiking Clash symbol

Trzeba przyznać, że opcja bonusowa przedstawiająca bitwę, a dokładnie wizualizację ataku i obrony to genialny i bardzo oryginalny pomysł! Push Gaming pokazał klase i okazuje się byc bardzo konsekwetny w realizowaniu swoich projektów. W Wiking Clash nic nie jest przypadkowe, a każdy nawet najmniejszy element, wpaniale nazwiązuje do tematu gry.

Viking Clash z technicznego puntu widzenia to automat złożony z dwóch odzielnych mini automatów, każdy o 5 bębnach i trzech rzędach z 25 liniami płatnymi. Wygląda to tak, jak byśmy otrzymali podwójną szansę na wygrane! Co mówią dane statystyczne? RTP (zwrot dla gracza) wynosi , natomiast współczynnik czestotliwości wygranej : 96.6%to całkiem standardowe dane, które tylko potwierdzają wiarygodność i rzetelność gier Push Gaming.

Oprócz samej grafiki i mechnizmu gry Viking Clash bardzo zainteresował nas interfejs automatu. Odbiega on nieco od standardowych ustawień, które znajdziemy we wszystkich video slotach takich jak: ustawienia dzwieku i efektów dzwiękowych, tryb auto i ilość auto spinów, tabela wygranych…. Viking Clash zawiera jeszcze limit na przegrane i limit na pojedyńcza wgraną bedącą mnożnikiem zakładu (możemy wybrac pomiędzy x10, x20, x50, x100). Wszystko to dostepne jest w przypadku ustawienia trybu auto. Dzięki temu zarówno w przypadku wysokiej przegranej lub wielkiej wygranej spiny przestana być uruchamiane automatycznie.

Ocena i podsumowanie

Trudno nie porównać Viking Clash do mającej wrótce ukazać się gry Net Entertainment stworzonej na podstawie Vikings. Gry o jakże podobnym temacie, a jak różnie przedstawione. Podczas gdy Push Gaming preferuje bajkowy, kreskówkowy styl, Netent zdecydowanie jest mistrzem w animacjach.

Każda z gier jest inna i bardzo nam się podoba. Skupmy sie jednak na ocenie automatu do gry Viking Clash. Sama grafika i sposób działania gry zasługuje na pochwałę. Brawa dla Push Gmaing za opcje bonusową wzorowaną na bitwie morskiej. Cieszy nas również możliwość zdobycia darmowych zakręceń, oraz przyjemna muzyka.

Jak ocenilibyśmy Viking clash w skali od 1 do 10? Dajemy grze 6 oczek. Jesteśmy ciekawi, czy jesteście z nami zgodni. Na ile Ty oceniłbyś Viking Clash?

Viking clash to bajkowa wariacja na temat tego jak wyglądało kiedyś życie Wikingów w śedniowiecznej Skandynawii. Gra jest niesamowicie kolorowa, sposób w jaki przedstawiono wojowników dziwnie przypomina nam Asterixa i Obelixa, choć postacie wikingów zachowują dostojność i powagę. Zmusza do tego podjęty temat i wartości przewodnie, które są z nim związane takie jak bohaterstwo, odwaga, strach i cierpienie. Pomimo kreskówkowego stylu, swobodnie udało się je zachować.

Viking Clash to jedna z lepszych gier Push Gaming. Wyróżnia się pomysłowością i umiejętnie stworzona mechaniką gry. Oby tak dalej! Naostrz więc siekiere, przywdziej odzienie bitewne i gotuj się do walki! Będzie krwawa i trwała długo, na końcu czekają jednak wygrane!

400 PLN + 120 darmowe spiny