graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

Bonus powitalny do 1500 PLN + 250 FS i 25% cashback

Wicked Tales: Dark Red

Czas na polowanie na wilkołaka.
Wicked Tales: Dark Red to czarna wersja czerwonego kapturka. W grze pojawia się seksowna blondi i mężczyzna przeieniajacego się w wilkołaka. Żeby nie było Ci mało wrażeń, piękne dziewczę dzierży w dłoni topór, a jej kibić zdobi sznurowany gorset. Czerwony Kapturek wybiera się na polowanie i ma zamiar zedrzeć skórę z wilka… Jeśli dość masz słodkich bajeczek dla dzieci i marzy Ci się coś bardziej z przytupem, Wicked Tales: Dark Red będzie jak znalazł! Premiera gry miała miejsce 26 września.

Wicked Tales: Dark Red wydaje się być jedną z lepszych gier hazardowych Microgaming. Podoba nam się motyw tego video automatu i oryginalne podejście do tematu. Wreszcie, Wicked Tales: Dark Red zaplusował u nas dzięki opcjom bonusowym, które sprawiają, że gra na tej maszynie bywa niezwykle eksyctująca. Głownie chodzi o grę bonusową, w której można wylosować kolejne benefity i darmowe spiny. Automat od Microgaming cieszy oczy swoją dopracowaną i baśniowo-romansową grafiką, która nadaje tej grze niesamowity klimat. Wszystko to sprawia, że wyrobiliśmy sobie całkiem pozytywną opinię na jego temat i szczerze polecamy ją wszystkim miłośnikom gatunku fantasy.

Wygląd i oprawa graficzna gry

Klimat gry hazardowej Wicked Tales: Dark Red ma coś w sobie z dramatycznego romansu i fantastycznych opowieści. Takie skojarzenia przywodzi na myśl wygląd głownych bohaterów tego video slotu: seksownej blondynki (Czerwonego Kapturka) i mężczyzny wilkołaka w koszuli, która odkrywa więcej niż zakrywa… Czyżby to nie Kapturek miał upolować wilka, a odwrotnie? Kolejne skojarzenia budzą kwiaty czerwonych róż nagminnie pojawiające się w tym slocie i księżyc w pełni. Ten ostatni oczywiście ma związek z opowieścią o wilkołaku, ale jest też Scatterem, który uruchamia grę bonunsową. Sam koncept gry bardzo nam się podoba i przypomina nieco inną grę hazardową Microgaming, Immortal Romance.

Graficy zadbali o szczegóły. W tle widzimy górską chatkę i rozciągający się wokół niej las. Zapewne to w nim grasuje drapieżca, a gdy na niebie pojawia się księżyc w pełni podchodzi bliżej pod osiedla ludzkie… Czerwony Kapturek zamierza położyć temu kres.

Dark Red to 5 bębnowy automat (bębny mogą zmieniać pozycję) z 3 rzędami i 25 liniami płatnymi. Jedną z najwiejszych atrakcji tego automatu są Wandering Wheels (przemieszczające się bębny) tworzące tak zwane Jumbo Symbols, symbole skłądające się z 3 rzędów. Przedstawiają one jeden z trzech symboli o wysokiej wartości: kobietę Czerwonego Kapturka, mężczyznę Wilkołaka i futrzastego wilka. Pozostałe symbole, już normalnej wielkości poruszają się na bębnach osadzonych w pięknej, rzeźbionej ramie. Tło symboli stanowią belki drewniane.

Opcje bonusowe

Wandering Reels

Wandering Reels tworzone są przez blok połączonych ze sobą trzech bębnów. Te obracają się razem tworząc jeden wielki symbol (Jumbo Block). Symbol ten zatrzymuje się na jeden z trzech dostępnej pozycji na bębnach: po lewo, na prawo i po środku. W podstawowym trybie gry pozycja Jumbo Block jest wybierana losowo przez grę. W sesji darmowych spinów pozycja wyjściowa symbolu Jumbo Block jest taka sama jak podczas spinu, w którym zostały uruchomione spiny. Następnie blok ten przesuwa się z lewej do prawej i na odwrót aż do zakończenia sesji spinów.

Wolf’s Weel Bonus

Funkcja ta jest aktywowana przez wylosowanie 3 symboli Bonus na bębnach (Księżyc w pełni). Każda z wygranych pieniężnych mnoży stawkę zakładu x 20. Wylosowanie skrzyni pełnej skarbów prowadzi do pick up game (gry, w której wybierasz przedmioty pod którymi kryją się ukryte nagrody). Jeśli koło zatrzyma się na którymkolwiek z symboli o wysokopłatnych symboli gracz otrzymuje 9 darmowych spinów. Gracz zbiera nagrody dopóki 9 darmowych spinów lub Forest of Fortunes zostanie wylosowane.

wicked tales: koło bonusowe

Darmowe spiny

Darmowe zakręcenia uruchamiane są kiedy koło zatrzyma się na jednym z wysoko płatnych symboli. Liczba darmowych spinów jakie można otrzymać wynosi 9. Stawaka zakładu w darmowych spinach jest taka sama jaka była podczas sesji, która je aktywowała. W darmowych spinach pojawiają się rówież Wandering Reels, ruchome trzy bębny, o których wspominaliśmy powyżej. Spinów niestety nie możemy re-aktywować.

Jeśli chodzi o wypłacalność tego videp slotu RTP wynosi 96.10% . Zmienność, czyli współczynnik częstotliwości wygranej jest równy 32.52%, a wysokie wygrane zdarzają się ze średnią częstotliwością (zmienność w grze). Stawka zakładu w Wicked Tales: Dark Red waha się w przedziale 0.25 do 200.

Kontekst historyczny

Wicked Tales w sposób oczywisty nawiązuje do powszechnych wierzeń i legend o człowieku, który mógł zmieniać się w wilka. Uważano, że osoba, która była przepołniona chęcia dokonania zemsty, mogła zamienić się w wilkołaka. Działo się to zazwyczaj nocą podczas pełni księżyca.

Opanowany przez wilcze instynkty człowiek zabijał w szale ludzi i zwierzęta. Nigdy jednak nie polował na nich, zabijał tylko gdy spotkał je na swojej drodze. Człowiek mógł stać się wilkołakiem również na skutek rzuconego uroku, wypicia magicznej mikstury, napicia się wody skażonej przez innego wilkoaka lub w skutek ugryzienia przez niego. Niektórzy wierzyli również, że w wilkołaka mogło zamienić się dziecko, które nie zostało ochszczone.

wicked tales - wilk przemiana

Wilkołak był istotą, która łaczy w sobie cechy ludzkie i zwierzęce. Posiada również moce i siłę tego pięknego zwierzęcia. Po przemianie w wilkołaka człowiek popadał w szał, a jego ludzkie cechy i zdolności takie jak umiejetność mowy, czy panownaia nad emocjami zostały zdominowane przez zwierzę mieszkające w jego ciele i duszy. Wilkołaka można było zabić tylko za pomocą srebrnej kuli. Trzeba jednak było trafić nią prosto w serce. Możliwa była równiez stała przemiana w człowieka za pomocą podania antidotum.

100% do 1250 PLN