Deal or No Deal – odkryj ekscytującą grę od Evolution Gaming

Evolution Gaming słynie z innowacyjnego podejścia i nieustannego tworzenia nowych gier. I choć wydawac by się mogło, że w kasynie na żywo już nic nowego dodać nie można, zapoznając się z portfolio gier tego producenta szybko przekonasz się, jak bardzo jesteś w błędzie. Po ogromnym sukcesie Lightning Roulette i Football Studio, Evolution kontynuuje rozwój swoich gier. Jednym z ostatnich dodatków jest gra Deal or No Deal stworzona na podstawie słynnego tv show. Jakie są zasady nowej gry? O wszystkim opowiemy w poniższym artykule.

Zasady gry

Póki co, gra Deal or no Deal jest dostępna tylko i wyłącznie w kilku kasynach online, które podpisały umowę z Evolution Gaming na tymczasowa wyłączność gry. Znamy jednak kilka szczegółów na temat gry. Oto, co wiemy na jej temat:

Deal or No Deal powstała w oparciu słynnego amerykańskiego show o tym samym tytule (oryginalnie gra pochodzi z Holandii, jednak to amerykańska wersja przyczyniła się do sławy i późniejszych odmian tej gry). Grać będzie można w nią przez całą dobę (24/7) łącząc się ze studiem Evolution online. Możesz więc grać bez wychodzenia z domu.

tv sho
Zgodnie z tym co powiedział na prestiżowej konferencji branżowej Chief Product Officer – Todd Haushalter, ideą było stworzenie gry, która będzie dostarczała wspaniałej rozrywki, ale nadal pozostanie grą hazardową. Jak mówi Haushalter, Youtube, Netflix, czy video games biją rekordy popularności i są tylko alternatywą dla igamingu. Z tego powodu gry muszą być jednocześnie ekscytujące i świetnie bawić gracza i to właśnie wyznacznik, którym kierujemy się ówcześnie przy produkcji naszych gier. Wierzę, że to nowy etap w Evolution Gaming – dodaje.

Haushalter komentuje również: Chcieliśmy zachować oryginalny charakter gry, którą ludzie znają i kochają. Z tego powodu w grze Evolution Gaming również znajdzie się prezenter, który zaoferuje ”deal’” (umowę) graczowi. Akceptując ją gracz może odejść z gry wraz z gotówką, która posiada. Oczywiście równie kuszące jest pozostanie w grze i pomnażanie gotówki… Prezenter będzie również oferował graczom teczki, wewnątrz których znajdą się banknoty. Gra przypomina słynny polski teleturniej ”Idź na całość” z Zygmuntem Chajzerem. Jeśli znane Ci emocje podczas oglądania teleturnieju i tym razem chciałbyś je przeżyć na własnej skórze, wkrótce będzie ku temu najlepsza okazja!

Deal or No Deal – show

Jak już wspominaliśmy na pocztku artykułu, Deal or No Deal było amerykańskim teleturniejem wyprodukowanym przez NBC i CNBC. Premiera show odbyła się w grudniu 2005 roku, a jego edycja trwała z przerwami do 2008 roku. Podczas pierwszego sezonu tekleturnieju telewizja wypuszczała go dwa razy w tygodniu. Jednym z najbardziej znanych prezenterów Deal or No Deal był Howie Mandel, kanadyjski komik i aktor. Mandel znany jest również jako jeden z sędziów America’s Got Talent.
Pierwsza seria teleturnieju Deal or No Deal osiągnęła oglądalność w przedziale od 10-16 milionów widzów! Podczas gdy kolejne serie nie miały już takiej popularności i osiągneły tylko od 5 do 10 milionów widzów.

Poczatkowo zabawa w teleturnieju odbywała się według niezmiennego schematu: uczestnik wybierał jedną z 26 dostępnych teczek. Wartość każdej z nich wahała się od $0.01 do $1,000,000. Wraz z rowojem gry i upływem czasu uczestnik wybiera i eliminuje z gry kolejne teczki z banknotami. Oczywiście w trakcie ma możliwośc przerwania gry i opuszczenia jej z zebraną już gotówką lub kontynuowania jej i podjęcia ryzyka. To prezenter decyduje, kiedy uczestnikowi zostanie zaoferowany ‘’deal’’, czyli możliwość dokonania wyboru.

Od piatego grudnia 2018 roku show Deal or No Deal powróciło do stacji CNBC, gromadzac przed telewizorami miliony widzów. Gra od Evolution Gamining opiera się na podobnej zasadzie i ma wzbudzać w graczach takie same emocje jak tv show. Jak mówi Haushalter ”Chcemy osiągnąć tak wysoki standard i dac graczom szalenie emocjonujaca rozrywkę do tego stopnia, że chcemy by obserwowali to, co dzieje się w grze, nawet jeśli w niej nie uczestniczą 24/7. Jak myślicie, czy jest to możliwe? Bylibyście zainteresowani śledzeniem postepów w takiej grze, nawet jesli w danej chwili nie bierzecie w niej udziału?

Opinia i podsumowanie

Deal or No Deal zaowiada się rzeczywiście znakomicie. Czy nowa gra od Evolution Gaming powtórzy sukces Lightninng Roulette, która została potrójnie okrzyknięta Grą Roku 2018?

Deal or No deal zdecydowanie jest dowodem na to, że Evolution Gaming nie ustaje w swoich dążeniach do pozostania najlepszym dostawcą kasyna na żywo online na świecie. Bez wątpienia deweloper ten nalezy do ścisłej czołówki, obok Ezugi i NetEnt, ale jako jedyny wykazuje się inowacyjnością w branży i tworzy swoje oryginalne gry. Listę kasyn, które oferują gry Evolution Gaming znajdziesz pod poniższym linkiem.

Jeśli więc znudziła Ci się klasyczna gra w ruletkę, czy blackjacka, koniecznie sprawdź listę kasyn z grami tego dewelopera.