Zarządzanie funduszami w Blackjacku

Blackjack funduszeBlackjack, jak każda gra kasynowa, może przynieść sporo emocji, a te z kolei sprzyjają zapomnieniu się, jeśli chodzi o obstawianie. Aby jednak cieszyć się grą jak najdłużej i maksymalnie zwiększyć swoje szanse na wygraną, odpowiednie zarządzanie saldem konta jest wręcz konieczne. Dlatego dziś przychodzimy do was z krótkim przewodnikiem, jak mądrze zarządzać swoimi funduszami w Blackjacku.

Jak działa zarządzanie funduszami w Blackjacku?

Zarządzanie saldem jest kluczowe dla wypracowania stawek, na których powinieneś grać, aby dać Ci najlepszą szansę na pozostanie w grze, i miejmy nadzieję, czerpanie z niej zysków. Wynika to z prostego faktu, że jeśli postawisz wszystkie swoje fundusze na raz, masz 50% szans na zakończenie gry już po jednej partii blackjacka. Jeśli jednak rozłożysz swoje pieniądze odpowiedzialnie, będziesz mógł się cieszyć swoją grą znacznie dłużej.

Mając więc w kieszeni 100 złotych, powinieneś trzymać się stawek, które dadzą Ci największą szansę na pozostanie w grze, a nawet na osiągnięcie zysku. Tak więc stawianie 5 złotych na stole do blackjacka ma sens. Stawiasz 5% swojego początkowego salda, a nawet jeśli przegrasz, będziesz miał szansę na dalszą grę.

Jak obliczyć saldo do Blackjacka?

Blackjack zarzadzenie funduszamiIstnieje kilka sposobów na obliczenie swojego salda w Blackjacku:

Na podstawie jednostek zakładów

Ogólna zasada jest taka, że powinieneś grać z nie mniej niż 100 jednostkami zakładów w ciągu 3-4 godzin. Więc jeśli planujesz być przy stole do blackjacka przez jakiś czas i stawiać 5 PLN na partię, powinieneś mieć co najmniej 500 PLN w portfelu.

Pamiętaj, że nie oznacza to, że możesz grać tylko 100 rozdań koniecznie. Po drodze będą wygrane, przegrane i dodatkowe zakłady.

Na podstawie ryzyka przegranej

Ryzyko przegranej jest definiowane jako szansa na utratę całego salda. Jest znacznie mniej prawdopodobne, że zejdziesz do 0 PLN, jeśli masz więcej pieniędzy z góry. Zasady stołu, rozmiar zakładu i twoje umiejętności wpływają na ten wynik.

Pomyśl o tym w ten sposób. Jeśli zaczynasz z 500 PLN, możesz stawiać 1 PLN przez cały dzień, ale jeśli zaczniesz od stawiania 100 PLN, możesz szybko wyczerpać żetony w ciągu kilku minut.

Obliczanie dziennego salda

Kiedy planujesz grać przez więcej niż jeden dzień, musisz podzielić swój swoje środki, aby nie zużyć wszystkich zaraz po dokonaniu wpłaty. Na przykład, jeśli masz 1000 PLN na tydzień i chcesz siedzieć przy stole przez pięć dni, powinieneś odłożyć 200 złotych dziennie.

Bazując na 200 PLN dziennym saldzie, powinieneś grać przy stole z zakładami 1-2 PLN, tak abyś miał 100-200 jednostek zakładów każdego dnia.

Jak wysokie zakłady stawiać?

Trzymanie się stawek sięgających 1% salda jest dobrą i dość bezpieczną opcją. Ale kiedy grasz, powinieneś rozważyć swoje saldo jako swoją stałą pulę do gry. Możesz nie mieć 1000 PLN dostępnych do stracenia w danym dniu – może to być wszystko, co masz na miesiąc.

W tym przypadku możesz być jeszcze bardziej ostrożny i zredukować każde 10 PLN do 5 PLN, czyli 0.5% swojego salda. Ponieważ jest to długoterminowa strategia blackjacka, możesz ją zmieniać w miarę upływu czasu, z jednej sesji na kolejną.

Na przykład, jeśli przegrasz 250 PLN jednej nocy, Twoje saldo zmniejszy się do jedynie 750 PLN. Następnym razem, gdy będziesz grał, nie powinieneś wciąż stawiać 5 PLN, ale dostosować się do 0.5% swojej nowej sumy 750 PLN. Może wygrałeś w poprzedniej sesji i teraz masz 1500 PLN w swoim portfelu. Używając tej samej zasady 0.5%, możesz teraz zwiększyć swoje zakłady w blackjacku.

Dostosowanie stawek w ten sposób oznacza, że zawsze jesteś w równowadze ze swoim stanem konta i masz największe szanse na uniknięcie “ryzyka bankructwa”, gdzie kończysz z niczym.

Metoda obstawiania up and pull

Jeśli wyrobisz sobie nawyk myślenia w kategoriach jednostek, a nie kwoty pieniędzy, system, który opiszemy, może być stosowany na każdym stole.

Oto jak działa metoda zakładów Up and Pull. Składa się ona z cyklu, który kończy się za każdym razem, gdy przegrywasz rękę. Tak długo, jak wygrywasz, metoda jest kontynuowana, ale jak tylko przegrasz rękę, musisz zacząć od początku cyklu.

Aby rozpocząć, stawiasz zakład w wysokości dwóch jednostek (dwukrotność minimum stołu). Jeśli wygrasz pierwszą rękę, zmniejszysz swój zakład na następną rękę do jednej jednostki. Innymi słowy, ściągasz z powrotem zysk w wysokości jednej jednostki na tej pierwszej zwycięskiej ręce. Jeśli przegrasz następną rękę, nadal nie jesteś na straconej pozycji, ponieważ wyciągnąłeś część zysków ze zwycięskiej ręki. Następnie rozpocznij cykl od nowa z dwoma jednostkami zakładu.

Co zrobić, jeśli wygrasz także drugą rękę z jednym zakładem jednostkowym? W następnej ręce zwiększasz swój zakład do dwóch jednostek ponownie. Jeśli wygrasz tę rękę, zwiększasz następny zakład do trzech jednostek. Kontynuuj zwiększanie zakładu o jedną jednostkę za każdym razem, gdy wygrasz rękę.

W momencie przegranej musisz jednak powrócić do swojego oryginalnego zakładu w wysokości dwóch jednostek i zacząć od nowa.

Metoda ta pozwala na skorzystanie z dobrej passy, w której wygrywasz wiele rąk z rzędu, stopniowo zwiększając swój startowy zakład. To również minimalizuje Twoje straty do minimum, gdy talia jest niekorzystna.

Metody obstawiania, których warto unikać

Niektóre metody obstawiania, takie jak Up and Pull, mogą znacznie zwiększyć Twoje szanse na sukces. Istnieją jednak inne, których należy unikać za wszelką cenę. Wśród nich są wszelkie metody, które namawiają Cię do podwojenia kwoty przegranego zakładu w następnym rozdaniu. Na przykład: Stawiasz jedną jednostkę na pierwszą rękę przy stole do blackjacka i przegrywasz. W następnej ręce podwoiłeś zakład do dwóch jednostek i wygrałeś. Odegrałeś się, więc metoda działa świetnie? Nie zawsze.

Przyjrzyjmy się, co się dzieje, gdy przegrywasz kilka rozdań z rzędu. W pierwszej ręce tracisz jedną jednostkę. Twój następny zakład to dwie jednostki lub podwojenie kwoty straty. Druga ręka jest również stratna. Teraz podwajasz zakład do czterech jednostek i znowu przegrywasz. Twój następny zakład to osiem jednostek i lepiej mieć nadzieję, że go wygrasz, ponieważ od tego momentu sprawy przybiorą zły obrót. Jeśli przegrasz zakład za osiem jednostek, następny zakład musi wzrosnąć do 16 jednostek. Kolejny będzie wynosił aż 32 jednostki itd. Z pewnością widzisz już niebezpieczeństwo w tej metodzie gry.

Przykład powyżej pokazuje, co się stanie, gdy przegrasz tylko sześć rąk z rzędu. Każdy, kto kiedykolwiek grał blackjacka, powie Ci, że istnieje możliwość, aby stracić 10, 12 lub nawet więcej rąk z rzędu, gdy talia jest niekorzystna dla gracza. Próbując podwoić przegrywający zakład na następnej ręce, aby się odegrać, możesz szybko stracić wszystkie fundusze do gry.