revolut logo

Revolut

Revolut to jak sama nazwa wskazuje rewolucyjna metoda płatności. W praktyce to połączenie portfela elektronicznego z kartą Visa. Istnieje jej wersja fizyczna (dzięki temu możesz wypłacać z bankomatu i płacić w sklepach), jak i wersja wirtualna, której możesz ze swobodą używać do płatności online. W przeciwieństwie jednak do zwykłych kart płatniczych i e-portfeli Revolut ma jedną, wyróżniającą go zaletę – pozwala na zmianę waluty bez pobierania jakiejkolwiek prowizji i zawsze po kursie banku międzynarodowego!

Revoult w kasynie

W skrócie opisalismy powyżej najważniejsze zalety i zasady funkcjonowania Revolutu. Oznacza, że Revolut ma do zaoferowania o wiele więcej! Jak revolut może zostać użyty w kasynie? W praktyce używasz go jak zwykłej karty Visa. Dla zrobienia depozytu podobnie podajesz numer karty, kod CVV, imię i nazwisko. Jeśli jednak grasz w kasynie, które nie oferuje konta w walucie PLN, możesz w błyskawicznym tempie zamienić złotówki na EUR bez prowizji! W praktyce więc Revolut może być użyty w każdym kasynie, które akceptuje płatności kartą Visa, czyli de facto każdym.

Jak działa Revolut?

Revolut to konto, do którego podłaczona jest karta. Do wyboru mamy 3 sposór oferowanych przez Revolut konta: standard, Premium, i Metal. Standardowe konto jest zupełnie bezpłatne (płacisz tylko kilka złotych za wyrobienie i przesłanie karty na Twój adres domowy, o ile chcesz taka posiadać). Revolut bowiem całkowicie za darmo zapewni Ci kartę wirtualną, z której możesz korzystać płacąc w internecie. Opiszemy teraz ze szczegółami konto standard, gdyż jest ono bezpłatne.

Karta Revolut jest połączona z aplikacją na telefon, za pośrednictwem której dokonujesz płatności. Oczywiście za kazdym razem, gdy płacisz rachunki, czy robisz zakupy musisz być online. Aplikacja pozwala Ci również wymieniać środki pieniężne na inne waluty, obserwować kurs walut, sprawdzić historię transakcji i stan salda na koncie. Za pomoca aplikacji możesz równiez pobrac środki (zupełnie za darmowo) z Twojego rachunku w Polsce lub za granicą i przesłac je na konto Revolut w błyskawicznym tempie. Wszystko to w zaledwie kilka sekund i bez jakiejkolwiek dodatkowej opłaty!

Jak dokonać wpłaty w kasynie za pomocą Revolut?

Jak juz wspominaliśmy, aby dokonać wpłaty przechodzisz do zakładki ‘wpłaty’ w kasynie i wybierasz metode płatności, w tym wypadku kartę Visa. Dalej proces wygląda zupełnie tak samo jak w przypadku płatności każdą inną kartą: podajesz numer karty, imię i nazwisko, datę ważności, oraz kod CVV. Wpisujesz jaką kwotę chcesz wpłacić i akceptujesz płatność.

To bardzo prosta i szybka metoda, a jednak oferuje znacznie więcej niż zwykłe konto bankowe. Wpłata depozytu do kasyna za pomocą Revolut jest więc tak łatwa, jak depozytowanie za pośrednictwem każdej innej karty płatniczej, czy innego vouchera. Nic prostszego! Jedyne, co musisz przyswoić to nauczyć się obsługi połączonej z karta aplikacji. To jednak również nie jest trudne i cała wiedzę przyswajamy w bardzo intuicyjny sposób. Dowodem tego jest liczba korzystających z Revolut klientów!

revolut couchers

Konto Snandard Revolut

Rejestrując konto standard w Revolut otrzymujemy rachunek bieżący w wielkiej Brytanii, darmowe konto w waucie EUR IBAN. Każde z konto Revolut oferuje wymianę walut po międzynarodowym kursie i darmowe przelewy bankowe w 24 walutach. Wszystko to bez 0 % prowizji! Revolut gwarantuje również darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie do kwoty 200 EUR lub ekwiwalent w innej walucie.

Konto Premium

Do konta premium przyporządkowana jest karta silver (srebrna). Ta również oferuje bezpłatną wymiane walut, jednak limit wyplat z bankomatu jest dwukrotnie większy (do 400 EUR lub ekwiwalent w innej walucie). Koszt konta Premium wynosi 7.99 EUR miesięcznie. W cenie mmay również bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne za granicą. W pakiecie mieści się pomoc medyczna i wizyty u stomatologa, odszkodowanie za opóźnione loty i bagaż. Oznacza to, że jeśli podróżujesz często, wystarczy, że masz Revolut, a nie muszisz wykupować dodatkowego ubezpieczenia podróżnego.

Konto Metal

Konto Metal revolut wyposażone jest w bezstykową kartę metalową (wykonana ze stali, waży tylko 18 g). Oznacza to, że karty tej nie można po prostu złamać, gdyż wykonano ją z bardzo trwałego materiału. Karta Metal posiada wszystkie funkcje karty Premium, plus oferuje 1% cashback od środków, które wydałeś płacąc tą kartą. Nie ma znaczenia w jakiej płacisz walucie. Oferta dotyczy wszystkich 29 obsługiwanych przez revolut walut, w tym kryptowaluty.

Wady i zalety Revolut

pro ZALETY
 • + Wymiana walut po kursie banku międzynarodowego
 • + Wymiana walut po najlepszym kursie bez prowizji
 • + Szybkie i łatwe generowanie wyciągów na temat przeprowadzonych operacji
 • + Możliwość określania limitów dziennych, blokowania kart za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji mobilnej
 • + Karty wirtualne (usługa bezpłatna)
 • + Możliwość zlecania płatności, które będą wykonywane cyklicznie w ustalonym przez nas okresie czasu
 • + Płatność z konta Revolut na inne konto Revolut trwa zaledwie 2 sekundy
 • + Wydatki są przyporządkowane do danej kategorii. Dzięki temu wiesz ile wydajesz na rozrywkę i niezbędne zakupy
 • + Sub-konto oszczędnościowe: możesz gromadzić niewielkie kwoty na koncie i oszczędzać pieniądze
cons WADY
 • - Dość inwazyjna procedura weryfikacji konta polegająca na przesłaniu naszego selfie i zdjęć dokumentów.
 • - Limity kwoty, jakiej możesz wypłacić w bankomacie bez opłaty
 • - Wymiana waluty na inna w weekendy może nieść ze sobą dodatkowe koszta (zazwyczaj w postaci 0,5% od wartości kwoty). Jest to sposób, w jaki revolut zabezpiecza się przed ryzykiem kursowym. Międzynarodowy rynek wymiany walut nie działa w weekendy, dlatego lepiej będzie, jeśli wymieniasz środki na inna walute w dni robocze.
 • - Nie wszystkie bankomaty akceptują kartę Revolut
 • - Płatności kartą revolut nie są akceptowane wszedzie. Zdarza się, że płatność może zostać odrzucona w trybie offline, np. na pokładzie samolotu lub autostradzie.

Opinia i podsumowanie

Revolut do doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadaja konta w wielu walutach i dużo podróżują. Takie było zreszta założenie Revolutu: Pomóc tym, którzy nie przebywają na stałe w jednym miejscu i nieustannie się przemieszczają. Z tego powodu Revolut idealnie się sprawdzi dla osób, które często odbywają podróże służbowe, grają w kasynie, które nie oferuje konta w walucie polskiej. Prawdopodobnie Revolut będzie tez atrakcyjnym rozwiązaniem dla graczy VIP, którzy ze względu na profesje prowadza międzynarodowe transakcje.

Największą zaletą Revolut jest możliwość wymiany środków na inną walutę bez jakiejkolwiek prowizji. Praktycznie już konto standard oferuje serwis w pełni satysfakcjonujący przeciętnego użytkownika. Bez jakiejkolwiek opłaty możemy cieszyć się podstawowymi funkcjami, jakie oferuje ta nowoczesna metoda płatności. Revolut działa na rynku od lipca 2015 roku i na chwile obecną juz posiada 2 miliony klientów!

Revolut jest dziełem dwóch osób, które całą swoją karierę poświęciły finansom: Vlad Yatsenko i Nikolay Storonsky. Ostatni z nich miał dostęp do danych z przelewów międzynarodowych i przekonał się, że z transakcji tych pobierane sa astronomiczne kwoty w postaci prowizji. To dało mu do myślenia i sprawiło, że wymyślił Revolut.

Referencje (źródła):

check mark Revolut

check mark Kasyno internetowe

check mark Opinie o Revolut

check mark Systemy Płatności

check mark Karty Płatnicze

check mark SSL secure