Ukash

Ukash Logo

Ukash był znanym brytyjskim systemem płatniczym pozwalającym użytkownikom wymienić gotówkę na kod w celu dokonania płatności online. Ukash został wykupiony przez Skrill Group w kwietniu 2004 roku i wchłonięty przez jego rywala z Austrii – Paysafecard, którego Skrill wykupił zaledwie rok później. W praktyce więc dzisiaj Ukash jest tym samym co Paysafecard. Z tego powodu nie widzimy już loga Ukash, kiedy składamy depozyt do kasyna. Vouchery przestały być produkowane z dniem 31 października 2015 roku. Te, które posiadały ważność mogły zostać wymienione na karty Paysafecard.

W jaki sposób działał Ukash?

Jak wspominaliśmy powyżej, gracze wymieniali gotówkę na bezpieczny kod. Ten mógł zostać użyty dla płatności online w celu doładowania karty, portfeli internetowych. Kody można było nabyć w kiosku, w sklepikach spożywczych, a nawet bankomatach. Ukash był bardzo popularny w angielsko języcznych krajach, zwłaszcza w UK i Nowej Zelandii. Rynki te przejął więc Paysafecard. W sumie system ten był dostępny w ponad 55 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

Największa zaleta tego systemu płatności był brak rejestracji. Użytkownik nie musiał zakładać konta, by móc korzystać z dobrodzejstwa Ukash. Wystarczyło znaleźć najbliższy punkt sprzedaży Ukash i tam nabyć go za gotówkę. Producent pomagał użytkownikom odnaleźć najbliżej znajudjący sie outlet za pomocą mapy na stronie internetowej. Po wizytcie w kiosku użytkownik wracał zeń z 19-cyfrowym kodem w dłoni. Co więcej po wpisaniu kodu gracz otrzymywał dostęp do swojego salda. Jeśli nie chciał zużyć całego na grę w kasynie, mógł otrzymać kolejny kod i użyć drugą porcję gotówki innym razem. Karta prepaid była ważna 12 miesięcy od daty jej wydania.

Wpłacanie depozytu do kasyna internetowego za pomocą Ukash działa tak samo jak robimy to przy użyciu karty Paysafecard. Wystarczyło wejść do sekcji wpłaty w kasynie i wybrać metodę płatności – Ukash. Dalej, użytkownik został przekierowany na stronę Ukash, na której po prostu wpisywał 19-cyfrowy kod. Wystarczyło potwierdzić i depozyt był gotowy!

W odróżnieniu od Paysafecard, Ukash mógł być używany w niektórych kasynach jako metoda wypłaty wygranych. Niestety, jeśli używamy Paysafecard nie jest to możliwe.

Ukash był stosowany również jako podarunek na urodziny, czy inną okazję. Wystarczyło nabyć ładniejszą kartę podarunkową, a szczęśliwy obdarowany mógł ją użyć gdzie tylko mu to odpowiadało.

Jak już wspominaliśmy jeden voucher z kodem Ukash mógł być podzielony na kilka innych, mniejszych voucherów. Dzięki temu użytkownik dowolnie dysponował pieniędzmi i nie musiał wydawać ich w całości, zgodnie z wartością nabytego vouchera. W taki sosób łatwo było płacić za zakupy online niemalże tak jak byśmy dysponowali gotówką w kieszeni.

Nigdy więcej Ukash

Jak wspominaliśmy na początku artykułu Ukash przestał istnieć. Wciąż jednak możemy znaleźć strony odsyłające nas na witrynę Ukash. Co się dzieje, gdy na nie klikamy?

Zostajemy przekierowani na stronę Paysafecard! Znajdziemy na niej również informacje co należy zrobić, jeśli wciąż posiadamy środki na koncie Ukash. Producent wyśle Ci kod Paysafecard na adres e-mail. Oczywiście musimy udowodnić, że voucher Ukash należy do nas. W tym celu należy przesłać skan lub zrzut z ekranu przedstawiający kod + kopię dokumentu tożsamości.

Podsumując, jeśli pamiętasz jak to było wpłacać w kasynie za pomocą Ukash, metodą płatności ta już nie istenieje, ale z powodzeniem możesz użyć Paysafecard. Swoją drogą jest to jedna z najbardziej ulubionych metod płatności Polaków. Listę kasyn, które pozwalają na depozyt Paysafecard znajdziesz na naszej stronie internetowej.