graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

100% do 3600 PLN + 200 darmowych spinów

 

Highlander – recenzja slotu: zostań Nieśmiertelnym w nowej grze od Microgaming!

Highlander to kolejny slot od Microgaming, który powstał na podstawie filmu. Czyżby w ten sposób producent chciał sobie zagwarantować sukces? Z jednej strony takie rozwiązanie wydaje się być pójściem na łatwiznę. Oszczędzamy czas na wymyślaniu oryginalnej fabuły slotu, tworzenie niepowtarzalnych i charakterystycznych bohaterów… Z drugiej jest walką o prawa autorskie i korzystne zawarcie umowy z producentami filmu. Jedno jest pewne, Highlander spodoba się wszystkim fanom realizacji z 1986 roku. Poniżej przedstawiamy artykuł: Higlander – recenzja slotu. Przeczytaj, a dowiesz się jakie zawiera funkcje bonusowe i czy warto grać na tym automacie.

Od filmu do slotu

Higlander opowiada historię nieśmiertelnych bohaterów, którzy nieprzerwanie walczą ze sobą. Ta walka jest koniecznością ich istnienia – będą to robić, póki z grupy nie pozstanie tylko jeden. Wszyscy kibicujemy Connorowi MacLeodowi, który po tym jak został śmiertelnie raniony w bitwie z 1536 roku, w cudowny sposób pokonuje śmierć. De facto, MacLeod podobnie jak każdy inny Nieśmiertelny może zginać tylko poprzez dekapitację (ścięcie głowy). Akcja filmu dzieje się dwubiegunowo. Śledzimy poczynania Connora we współczesności (lata 80-te) i jednocześnie z jego wspomnień dowiadujemy się, jak wyglądało jego życie w ubiegłych stuleciach (w tym XVI-wiecznej Szkocji). Tajemniczy tytuł filmu (higlander) oznacza górala zamieszkującego górzyste tereny w północnej Szkocji. Sam w sobie Connor przypomina mitycznego bohatera ze szkockich legend, a produkcja może być traktowana jako patriotyczny hołd ku czci Szkocji, wcielonej później w Królestwo Brytyjskie.

Higlander to film o odwiecznej walce dobra ze złem, w której wygrywa szlachetny wojownik. Realizacja filmu odniosła sukces nie tylko dzięki oryginalnej fabule, doborowej obsadzie (w rolach głównych Christopher Lambert i Sean Connery) i świetnej muzyce. Film porusza odwieczne dylematy, jakie ma przed sobą każdy człowiek. Oglądając Higlandera zaczynamy współczuć głównemu bohaterowi. Cóż z tego, że nie musi obawiać się śmierci, podczas gdy nie wolno mu kochać, ani w pełni żyć. Każda kobieta którą obdarzy uczuciem jest narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Slot w sposób oczywisty nawiązuje do swojego poprzednika – filmu. Na bębnach pojawiają się symbole z postaciami z filmowej produkcji: Connorem, Brendą, Heather i Kurganem. Każdy z symboli trafiony na linii wygrywającej wyzwala wizualizację scen filmowych. Muzyka, która towarzyszy grze na tym slocie pochodzi bezpośrednio z filmu. Niewielu wie, że ścieżka dźwiękowa została stworzona przez legendarny zespół Queen z Freddiem Mercurym na czele. W produkcji filmowej usłyszymy takie hity Queenu jak: ‘Who wants to live forever?’, ‘A kind of Magic’, ‘One Year of Love’, czy ‘Princes of Universe’, która stała się tytułową piosenką i jakby hymnem filmu.

highlander

Opcje bonusowe w Higlander

Higlander to klasyczny slot, który wypłaca wygrane od lewej do prawej rozpoczynając od pierwszego bębna maszyny. W grze funkcjonuje zarówno Scatter jak i Wild. Sprawdźmy zatem, jakie możliwości dają nam te symbole.

Wild

Symbolem Wild jest miecz klanu MacLeod, którym posługuje się Connor. Wild nie zastępuje Scattera i tworzy swoje własne kombinacje wygranej.

Scatter

Ten symbol nie musi pojawić się na aktywnej linii, by gracz trafił wygraną. Oczywiście symbol Scatter i symbol Wild nie działają wymiennie, więc i tym razem Scatter nie może zostać zastąpiony przez Wilda. Symbol Scatter nie pojawia się podczas sesji darmowych spinów. Wygrane za pomocą Scattera zależą od całkowitego zakładu gracza.

Funkcja Two Scatters (2 Scatterów)

Funkcja ta uruchamiana jest, kiedy dwa symbole Scatter pojawią się na bębnach automatu podczas regularnej gry. Wówczas symbole te zostają przekształcone w symbole Extra Wild, które zastępują i przejmują funkcję ‘zwykłego’ Wilda. Funkcja Two Scatters nie może zostać aktywowana podczas sesji darmowych spinów w grze.

Sesja darmowych spinów

Teraz coś na co każdy z graczy czeka – funkcja darmowych spinów. Opcja Quickening Wild jest uruchamiana losowo w grze (nie ma wymogów, co do tego jakie symbole muszą pojawić się po wykonanym spinie). Wówczas na konsoli gry zobaczymy błyskawice, które zamienią losowo wybrany symbol w Wild. Tak przetworzone symbole funkcjonują tylko na czas jednego spinu. Stawka darmowych spinów jest równa stawce ostatniego zakładu w trybie normalnej gry zanim te zostały aktywowane. Higlander nie oferuje re-spinów.

Highlander - wielka wygrana

Multiplayer

Multiplayer (mnożnik) zakładu = 40x. Dla przykładu zakład o wartości 5 monet pomnożony razy 40 daje zakład o całkowitej wartości 200 monet.

Funkcja Paytable Achievements

Funkcja ta umożliwia śledzenie wygranych przez gracza za pomocą podświetlonych symboli. Osiągnięcia te są permanentnie podświetlone tablicy wygranych nawet jeśli opuścimy grę. Tylko regularne wygrane w normalnym trybie gry są rozpoznawane przez grę jako osiągnięcia. Wygrane dzięki symbolom Wild, lub trafone w sesji darmowych spinów nie są tam zapisywane.

Czy warto grać w slot Highlander?

Z punktu widzenia gracza, którego interesują tylko wygrane, Higlander to całkiem niezły slot. Trzeba przyznać, że bywały już lepsze automaty od Microgaming, oferujące znacznie więcej możliwości wygranych. Szczerze, jesteśmy nieco zawiedzieni opcjami bonusowymi, które występują w tym slocie i uważamy, że producent mógl bardziej się postarać. Co prawda, Higlander oferuje darmowe spiny, gdzie jednak rozbudowane, opcje bousowe jakie znamy chociażby z Planet of the Apes od Netent. Higlander jest grą dobrą, mogło jednak być jeszcze lepiej! RTP (Return to Player) slotu wynosi 96-97%.

Powrót do złotych lat 80-tych

Grafiką Higlander odwołuje się do lat 80-tych, kiedy to powstał film. Nie da się tych skojarzeń uniknąć: postaci mają ówczesne fryzury i ubiór: Brenda ma bujne, rude loki i nosi wielkie, geometryczne kolczyki i bluzkę z rękawami–bufki; Connor (który później przybrał imię Russel Nash) ubiera się w długi szary płaszcz, a jego antybohater, Kurgan w skórzaną kurtkę-marmurkę i czarne, skórzane spodnie, słowem nosi ubiór, którego nie powstydziłby się najgorętszy fan rocka. Każdy z bohaterów idealnie wtapia się w amerykańskie społeczeństwo późnych lat 80-tych i trudno się domyślić, że posiada jakieś nadzwyczajne moce.

Jeśli jest jednak coś, co wywołuje entuzjazm w tym slocie to animacje i wizualizacje scen z filmu. Podczas uruchomienia sesji darmowych spinów grzmi niebo, które przecinają jasne błyskawice. Prawdziwą radość sprawia animacja obwieszczająca wielką wygraną. Jest to scena z filmu, kiedy Connor pokonuje Kurgana i oddaje swoją nieśmiertelną moc bogom. Dzięki temu staje się ponownie śmiertelnikiem i może założyć rodzinę. Jednocześnie zyskuje dar, który pozwala mu czytać myśli i pragnienia wszystkich ludzi. Trzeba przyznać, że nie można było wybrać lepszej sceny z filmu na ilustrację wygranej.

Pakiet bonusowy do 1500 € + 150 darmowych spinów