graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

400 PLN + 120 darmowe spiny

Rise of Olympus

Bogowie łączą siły w rewelacyjnym slocie od Play’nGo!
Automaty online do gry o temacie mitologicznym stały się ostatnio bardzo modne. Wystarczy wspomnieć nową maszynę hazardową od Betsoft, The golden Owl of Athena, gdzie najważniejszym symbolem w grze jest tytułowa złota sówka. Kolejną grą o podobnym motywie jest Age of Gods, znakomitego producenta Playtech. Tym razem na rynku pojawia się Rise of Olympus od Play’nGo, w którym trzej najsilniejsi bogowie Olimpu łączą siły. Sprawdź, czy masz ochotę na kilka spinów w nowym produkcie od Play’nGo.

Wygląd i oprawa graficzna

Już na pierwszy oka Rise of Olympus sprawia, że na naszych ustach pojawia sie uśmiech. Gra jest bardzo przyjemna wizualnie, przypomina nieco filmy anonimowane z dzieciństwa i dzięki temu sprawia bardzo pozytywne wrazenie od samego początku. Na bębnach pojawiają się klasyczne symbole, jakie znamy z greckiej mitologii: grecka harfa, purpurowy hełm z rogami (którego grecy nigdy nie nosili), podobizny trzech najważniejszych bogów: Zeusa, Hadesa i Posejdona, oraz ich atrybuty. Wszystkie bębny umieszczone są w złotej ramie i osadzone na podstawie greckiej, marmurowej świątyni. Widzimy typowe zdobienia i kolumny. W tle gry mamy widok jaki musi rozciągac sie ze szczytu Olimpu: kłębiące się chmury przetykane złotymi, jasnymi promieniami słońca. Obok na niewielkim kawałku skały stoją bogowie, a właściwie jeden z nich, gdyż w zależności od zmieniającej się funkcji bogowie wymieniają sie miejscem.

Jak wyglądają bogowie Olimpu? Dokładnie tak jak to sobie wyobrażamy! Zeus to potężny, muskularny mężczyzna w białej todze i złotych nagolennikach. Szatę z niebieskim wzorem spinają złote zapinki, a jego czoło zdobi złota korona, lub raczej coś na kształt diademu. W razie uruchomienia funkcji, którą reprezenduje ten bóg w jego dłoniach pojawiają się błekitne kule światła, które wizualizują się na bębnach w postaci intensywnych błyskawic. Dodatkowo z uruchomieniem funkcji, którą reprezentuje dany bóg zmienia się tło gry. Robi to na prawdę świetne wrażenie i zdecydowanie urozmaica zabawę na tym slocie.rise of olympus zeus

Hades to władca podziemi, król złodziei i patron tego, co nieznane i tajemnicze. Z tego względu jego twarz skrywa kaptur, a ciało okrywa płaszcz, w jakkim najprawdopodobniej ozbaczylibyśmy również Charona, przewodnika dusz. W jego dłoniach znajduje się ludzka czaszka, a moc, która włada reprezentuje ogień. Posejdon z kolei bóg morskich przestrzeni i wodnego żywiołu. W dłoni dzierży trójząb, który służył mu do rozbijania skał i uwalniania źródeł wodnych. Trójząb słuzył w starożynej grecji rybakom do zabijania ryb, nierzadko stawał się też bronią.

Kolejnym aspektem, który może się podobać w Rise of Olympus jest budowa sloty. Jest inna nieco odmienna od znanej, klasycznej 3×5. W automacie do gry od Play’n go mamy 5 bębnów i 5 slotów. Ponadto symbole w automacie nie kręcą sie na bębnach, lecz spadają na podobieństwo klasycznej gry Tetris, chyba najbardziej popularnej grze online jaką ‘widział’ internet. Nie ma więc linii płatnych, a aby uzyskać wygraną należy uzyskac 3 lub więcej takich samych symboli w jednym rzedzie (poziomo lub pionowo). Ponadto, ten sam symbol może wystapić w więcej niż jednej kombinacji. Mnożnik wygranych wzrasta z każdą kolejną wygraną i przesunięciem symboli niżej.

Interfejs gry jest równiez ciekawy, wygląda nieco inaczej niż typowy, nudnawy interfejs video slotu. Pośrodku znajdują się przycisku, które pozwalają nam na zmianę stawki od 0,20 do 100. Dalej mamy przyciski spinu i trybu automatu. Po lewej stronie przycisk, który prowadzi nas do szczegółowej instrukcji i informacji na temat symboli i tabeli wygranych. Co najważniejsze, interfejs gry został przetłumaczony i jest dostępny w języku polskim.

Muzyka, którą słyszymy w Rise of Olympus świetnie komponuje się z tym jak gra wygląda i jej głównym motywem tematycznym.

Opcje bonusowe

Opcje bonusowe w Rise of Olympus doskonale odzwierciedlają pomysł na grę, jaki mieli twórcy z Play’n Go. Do dyspozycji mamy więc 3 funkcje bonusowe, które reprezentują trzy siły w postaci Zeusa, Hadesa i Podejdona.

Funkcja ‘Palec Boży’ jest uruchamiana losowo w przypadku spinu, w którym nie padła żadna wygrana. Kazdy z bogów reprezentuje inne siły, w związku z czym ma możliwość tworzenia kombinacji symboli. Bogowie Olimpu zmieniają się, przy każdej aktywacji funkcji.
Hades – Jeden zestaw symboli zmienia sie w inny symbol
Podejdon – Na bebnach pojawi sie do 2 symboli uniwersalnych (wild w postaci pegaza)
Zeus – Dwa zestawy symboli zostaja zniszczone

Gniew Olimpu to funkcja, która pozwala na uruchomienie darmowych spinów. Zadaniem gracza jest wypełnienie licznika złożonego z trzech części. Wypełnia sie on jeśli na linii pojawią się symbole będące atrybutem bogów: hełm z rogami (Hades), trójząb (Possejdon) i piorun (Zeus). Stan licznika zależy od ilości takich symboli na bębnach:
3 x – wypełni wszystkie 3 części
4 x – wypełni 2 cześci z 3
3x – wypełni 1 cześć z 3

Również uruchomienie którejkolwiek z ‘boskich funkcji’ sprawi, że otrzymamy jeden darmowy spin. Symbole, które utworzyły wygrywającą kombinację znikają z planszy, wobec tego powoduje to spadek kolejnych i coś na kształt darmowego spinu, który jest kolejną szansą na wygraną.darmowe spiny

W przypadku uruchomienia sesji darmowych spinów, mamy do wyboru jedną z trzech opcji z możliwością naładowania kolejnych darmowych zakreceń:

Hades – 4 darmowe obroty z możliwością doładowania kolejnych 4 zakreceń
Podezdon – 5 darmowych obrotów z możliwością doładowania kolejnych 3 zakreceń
Zeus – 8 darmowych obrotów z możliwością doładowania kolejnych 2 zakreceń
W darmowych spinach równiez może zostać aktywowana funkcja ‘Palec boży’. Ponadto, działa mnożnik wygranych, który może osiągnąć wartość do x20!

Podsumowanie i opinia

Rise of Olympus to gra, która może się podobać i zająć Ci sporo czasu. Mnożniki i unikalne opcje bonusowe tylko w tym pomagają. Podoba nam się sposób w jaki Play’n go podeszło do tematu. Sposób w jaki działa gra i jej mechanizm przypomina nam nieco innną gre od Play ‘n Go – Baker’s Treat, lub Sweet Alchemy. Jeśli więc podobają Ci się takie opcje bonusowe, może warto przyjżeć się innym grom tego producenta?

Ogromny plus dla Play’n go za grafikę i animacje, które pojawiają się na bębnach. Rise of Olympus ma interesujący, nieco bajkowy charakter. Miło nam było wrócić do opowieści o bogach i herosach, w których dzieja sie rzeczy nadzwyczajne i cudowne. Czy wygrane w Rise of Olumpus są prawdziwe? Niech przemówią statystyki.

Zwrot dla gracza według informacji podanej przez producenta wynosi 96%. Zmeinność tego videoslotu jest raczej wysoka, co oznacza, że wygrane pojawiaja się niezbyt często, lecz są one wielkiej wartości. Maksymalna wygrana to 5,000 x stawka zakładu! Oznacza to, że Rise of Olympus to gra atrakcyjna wizualnie, w której można uzyskać wysokie wygrane! Sprawdź jak wielka jest moc trzech bogów Olimpu.

Bonusy do 3000 PLN i 200 FS + 20 spinów bez depozytu

Author Profile Picture Krzysztof Ksyta - Site Manager

Krzyśkowi poświęcamy najwięcej miejsca, gdyż to z jego tekstami spotykacie się na co dzień. To on jest również autorem większości z recenzji kasyn prezentowanych na stronie. Krzysiek swoją przygodę z kasynami zaczynał dość wcześnie. Zaraz po studiach wyjechał na Maltę, gdzie pracował jako obsługa klienta w kasynie online. Dzięki temu poznał ten biznes od podszewki i doskonale wie, jak funkcjonują kasyna i czego najbardziej poszukują gracze – bonusy i darmowe spiny. Krzysiek specjalizuje się w pisaniu recenzji i testowaniu gier.

Ulubiona gra: Gods of Gold: Infinireels od NetEnt.