graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

AŻ DO 1500 PLN BONUSU+300 SPINÓW BOOK OF DEAD

Spectrum

Poznaj wszystkie kolory światła w automacie online Wazdana!
Spectrum, automat od Wazdana to gra hazardowa online, która reprezentuje nowy wymiar klasycznych produkcji. Tylko z porozu wydaje się być kolejnym podobnych do wszystkich automatem online. Bardzo szybko przekonujemy się, że Spectrum Wazdana to uczta dla oczu i eksplozja kolorów, o której nie będzie nam dane szybko zapomnieć. Spektrum zachwyca kolorami i dzwiękami, do tego pozwala sięgnąć po całkiem wysokie wygrane. To gra zupełnie inna niż wszystkie…

Wygląd i oprawa graficzna Spektrum

Spektrum oznacza po angielsku widmo optyczne lub gamę barw. Zapewne o to właśnie chodziło Wazdanowi, kiedy tworzył tę grę. W Spektrum automat od Wazdana diamenty mienią się wszystkimi kolorami tęczy na raz. Mamy wręcz wrażenie jak byśmy patrzeli przez ‘ ‘ który ukauje nam wszystkie barwy światła. Chyba jeszcze nigdy nie recenzowaliśmy tak barwnej gry w naszych recenzjach. I choć na początku nam się ona nie podobała (‘oh nie, znowu gra z diamentami i kryształkami’) Spektrum przerosło nasze oczekiwania.

To, co robi wrażenie w Spektrum automat to nie symbole, które pojawiają się na bębnach kiedy kręcimy spiny, lecz to, co się dzieje, kiedy trafimy kombinację. Czeka nas wówczas niezapomniane widowisko: eksplozja świateł, barw, błysków i świetnej muzyki. Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję oglądać kryształy Svarowski, wiesz mniej więcej jakiego efektu spodziewać się po Spektrum Wazdana. Z tym, że będzie to podwójny efekt, który powali Cię znóg. Diamenty rozbłyskują olśniewającym światłem, tło gry, jakim są przepiękne kwieciste i roślinne kryształowe wzory w złotej ramie mienią się wszystkimi, dostępnymi w naturze kolorami. Tę grę warto otworzyć nawet po to, by zobaczyć to wszystko!

Muzyka jaka tworzy ścieżkę dźwiękową w Spektrum automat określilibyśmy coś w stylu elecro house, choć zapewne określenie to nie jest precyzyjne, gdyż nie znamy się na takim gatunku muzycznym.

Spectrum zaprojektowano w dbałości o najmniejszy szczegół. Przyciskiem służącym do kręcenia spinów jest kryształ lu czerwonokrwisty rubin w złotej obręczy. Podobnie wygląda przycisk, którego używamy w celu zmiany częstotliwości padania wygranych (jedna z Opcji dostępnych tylko w grach Wazdana).spectrum symbol wild

Spectrum automat ma w sobie coś z klimatu dyskoteki, gdzie jesteśmy hipnotyzowani muzyką electro i mrugającymi światełkami. Baw się dobrze!

Opcje bonusowe w Spectrum

Mechanika gry Spectrum nie jest skomplikowana. Nie przeszkadza nam to jednak w pełni cieszyć się grą na tym automacie. Do dyspozycji mamy kilka opcji bonusowych, które sprawiają, że zabawa jest dynamiczna i szybko się nie nudzi.

Symbolem szczególnym w Spectrum jest Wild, który oprócz tego, że zastępuje wszystkie inne symbole w grze to jeszcze ma moc rozprzestrzeniania się na jednym bębnie (Expanding Wilds). Dzięki temu gracz zyskuje jeden extra spin (re-spin), co zwiększa jeszcze bardziej szansę na wygraną.
Spectrum automat nie byłaby grą wydaną przez Wazdana, gdyby zabrakło w niej opcji Gamble, która jest unikalna dla każdej z produkcji. Jak wygląda opcja, która pozwala Ci na poswojenie wygranych w tym automacie? Na planszy pojawią się dwa, przepiękne swoją drogą zwierciadła skierowane w stronę znajdującej się po środku metalowa kula. Jeśli wybierzesz właściwe zwierciadło, odbije ono strumień światła, który rozbije kulę na kawałki. Co mieści się w jej środku? Super wygrana, oczywiście! Jeśli wybierzesz pustą kulę gra bonusowa po prostu zakończy się.

Technicznie rzecz ujmując Spectrum automat składa się z 3 rzędów i 5 bębnów, po których przebiega 10 linii płatnych. Te wypłącają w dwie strony (zazwyczaj automaty online wypłacają wygrane od lewej do prawej). Stawka w tej grze mieści się w przedziale 0,01 do 10.00. Maksymalny możliwy zakład jest bardzo niski jest więc to gra dla tych, którzy nie lubią ryzykować. Spectrum podobije również serca wszystkich tych, którzy cenią ładną grafikę.

Jak każda gra Wazdana, Spectrum automat również zawiera opcje typowe tylko dla tego producenta (Wazdan Features). Z równą swobodą możemy zmienić tryb ekranu na taki, w którym jednocześnie możemy grać i spoglądać na tabelę wygranych. To świetna opcja, która pozwala użytkownikowi bardzo szybko odnaleźć się w grze i rozgryźć jej reguły. Kolejną, rewelacją jest możliwość zmiany częśtotliwości trafienia wygranych. Oczywiście większość osób ustawiłaby to na maksimimum. Pamiętaj, że wówczas Twoje wygrane będą o bardzo niskiej wartości i na tym właśnie polega zmienność w video slotach. Dla tych, którzy preferują kasyno mobilne i grają tylko na smartfonie Wazdan przygotował również opcję pozwalającą na oszczędność energii. Ponadto, w każdej grze Wazdana mamy odmienną opcję ‘Gamble’, która pozwala podwoić każdą zdobytą wygraną. Producent tworzy inaczej wyglądającą opcję ‘Ryzyka’ dla każdej swojej gry, dzięki czemu zabawa na tych automatach jest znacznie ciekawsza.

spectrum wygląd automatu

Ocena i podsumowanie

Spectrum automat to gra bardzo interesująca i to nie podlega dyskusji. Podoba nam się grafika, oraz animacje towarzyszące wygranym. Jest wiele gier hazardowych podobnych do Spectrum, lecz żadna nie jest tak barwna i motywująca do gry. Kusi nas porównanie Spectrum do Sturburst Netentu, jednak wypada ono zdecydowanie na korzyść produkcji Wazdana. Starburst jest grą nieco wiekową już, mimo to niewiele podobnych wygrywa z nią. To, że Spectrum się to udało należy poczytać za wspaniałe osiągnięcie. Mechanika Spectrum jest nawet podobna do gry NetEntu również.

Spectrum to gra o trzech poziomach zmienności, możemy sobie wybrać jeden z nich. Maksymalna wygrana jaką można osiągnąć w tej grze to 300 monet. Fakt, że w grze pojawia się jeden re-spin przy każdej wyranej plus opcja podjęcia Ryzyka i podwojenia ich znacznie podwyższa wartość tej gry jako automat online.

Wreszcie Spectrum to kalejdoskop kolorów. Nie ma barwy, której byśmy w niej nie ujrzeli. Za to twórcom z Wazdana należą się gromkie brawa, gdyż dawno już nie widzieliśmy tak przyjemnej wizualnie gry. Spectrum to bardzo dobry jakościowo produkt, który powinien cieszyć się popularnością i uznaniem polskich graczy przez najbliższe kilka miesięcy. Jak już powiedzieliśmy na wstępie Spectrum wnosi nową jakość do gier utrzymymanych w stylu klasycznych automatów.

Wygląda na to, że Wazdan to ekspert we ‘wskrzeszaniu’ tego, co klasyczne i nadawaniu mu nowego blasku. Najpierw Wazdan zajął się starymi automatami naziemnymi wznawiając automaty Hot Spots, które były bardzo popularne w pubach naziemnych. Całe szczęście dzięki Wazdanowi mamy teraz możliwość gry online w nie. Gry hazardowe Wazdana podobają się wszystkim, którzy tęsknią za klasyką i gardzą pełnymi dziwacznych funkcji nowoczesnymi automatami. Spectrum, choć bezpośrednio nie odwołuje się do konkretnego automatu naziemnego, nadal nawiązuje do klasyki i jest przukładem jednego z nich. Gorąco polecamy tę wyśmienitą grę!

100% do 3600 PLN + 200 darmowych spinów