graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

100 darmowych spinów z obrotem x1!

Valley of Gods automat od Yggdrasil

Jest wiele video automatów tematyką nawiązujących do starożytnego egiptu. Book of Ra, Book of Dead, długo moglibyśmy wymieniać. Nie chodzi jednak o to, by stworzyć pośrednią grę o tematyce, którą uwielbiają gracze (świadczy chociażby liczba podobnych gier). Temat ten nigdy się nie nudzi i rozbudza wyobraźnię, jak żaden inny. Yggdrasil jest jednak mistrzem w tworzeniu fantastycznych gier. Nawet pisanie o grach Yggdrassil to przyjemność! Mamy nadzieję, że równie miłe, będzie czytanie tej recenzji. Zapraszamy!

Wygląd i oprawa graficzna

Kultura starożytnego Egiptu inspiruje pokolenia. Choć tworzący ją ludzie już nie istnieją od wieków, zabytki, które po nich pozostały nadal pobudzają wyobraźnię osób bez względu na wiek, czy pochodzenie. Dlaczego więc nie miała być inspiracją dla twórców gier, zwłaszcza w tych, w których chodzi o zdobywanie wygranych?

Yggdrasil to mistrz animacji i krótkometrażowych filmów animowanych. Zaraz po otwarciu gry Valley of Gods wita nas rewelacyjne intro do gry. Ukazuje ono wyłaniające się z rozgrzanego słońcem piasku pustyni święte skarabeusze egipskie. Jak łatwo sie domyslić, mają one specjalne znacznie w grze. Nie martw się, na pewno tego nie pominiemy i dowiesz się jakie opcje bonusowe można znaleźć w Valley of God.

Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze. Bębny automatu zostały umieszczone w kamiennej ramie, jakby na podeście egipskiej świątyni. Obok nich ustawiono olbrzymie kamienne rzeżby przedstawiające jednych z najpotężniejszych egipskich bogów: Horusa i Anubisa. Ich oczy migoczą czerwienią i lazurem w dość tajemniczy i niezrozumiały dla nas sposób. Dalej, w tle rozciąga się Dolina Królów.

Symbole oznaczające najświętsze znaki egipskie są bardzo kolorowe. Zmieniają się bardzo szybko na tle płaskorzeżby w kształcie skarabeusza. Widzimy również podobizny bogów: Anubisa z głową psa, kocią boginię bastet, Horusa z głową sokoła, etc. W przypadku wygranej zostają malutkie skarabeusze uwięzione w kryształach o różnych barwach odbokują pewne pozycje i tym samym poszerzają miejsca na bębnach. Całość, wraz z rewelacyjną ścieżką dzwiękową tworzy bardzo atrakcyjną dla oka kompozycję.
Również panel sterowania grą, w tym przyciski takie jak maksymalny zakład, tryb automatu, czy przycisk spinu zaprojektowano w podobnym stylu.

Opcje bonusowe

Valley of Gods symbol Czas na najbardziej interesujących z rozdziałów. Valley of Gods jest video automatem złożonym z 5 bębnów i 5 rzędów z aż 3125 liniami płatnymi! W grze pojawia się 10 regularnych symboli, które wypłacają o ile na bębnach pojawią się 3 lub więcej te same symbole. Gra wypłaca od lewej do prawej. Hieroglify to symbole nisko płatne, za to wszystkie, te które reprezentują egipskich bogów mają wysoką wartość. Symbole przedstawiające hieroglify może nie mają wysokiej wartości, jednak w przypadku wygranej zaklęte w nich skarabeusze odblokują zakryte pozycje na bębnach.

Re-spiny

Każda wygrana aktywuje jeden darmowy re-spin. Stawka w re-spinie oczywiście jest taka sama jak spinu go poprzedzającego. Gracz aktywuje re-spiny dopóki trafia na bębnach wygrane. Jeśli w re-spinie nie ma wygranych, odkryte pozycje na bębnach znów pokryje płaskorzeźba skarabeusza.

Destroying Blockers

W normalnym trybie gry na bębnach pojawi się 12 zakrytych pozycji (kamienna płaskorzeźba przedstawiająca skarabeusza). Jeśli gracz uzyskał wygyrwającą kombinację każdy z wygrywających symboli uwolni zaklętego w nim skarabeusza, który zniszczy kamienną płytę i odkryje kolejną pozycję na bębanch. W przypadku, gdy wszystkie kamienne płyty zostały rozbite, wszystkie złote skarabeusze zmienią kolor na czerowny lub niebieski i aktywują następujące opcje bonusowe:

Lives (życia)

Kiedy wszystkie bloki kamienne zostały zniszczone, otrzymujesz jedno extra ‘życie’. Skarabeusze, które pochodzą z symboli hierogligów z kamieniem w kolorze czerwonym, pomarańczowym , fioletowym lub różowym zostaną dodane i zamienione w jedno extra życie. Gracze mogą podnieść poziom życia (widoczny na rzeźbie przedstawiającej Horusa), jeśli zbiorą conajmniej 5 czerwonych symboli. Za każde 5 czerwonych symboli gracz otrzymuje jedno życie, które aktywuje darmowe spiny. W przypadku, gdy gracz nie trafia kolejnej wygranej, trafi wszystkie zebrane ‘życia’ i gra powraca do normalnego trybu.

Mnożniki wygranych

Jeśli wszystkie kamienne tablice zasłaniające pozycje na bębnach zostaną zniszczone, wygrane pochodzące z symboli niebieskich, zielonych i szmaragdowych zbierane są w celu uruchomienia opcji mnożnika wygranych. Zebrane symbole umieszczane są w rzeźbie przedstawiającej Anubisa po lewej stronie. Aby wypełnić jeden z nich, aż pięć symboli w kolorze zielonym lub niebieskim musi zostać zebrane. Mnożniki wygranych mają zastosowanie nie w przypadku spina, który go aktywował, lecz re-spina, który zostaie zakręcony zaraz po nim. Wygrane z mnożników zostaną dodane zbiorczo, kiedy nie pojawi się żadna wygrana. Wówczas opcja zostanie zakończona.

Valley of Gods symbols
Jak liczyć wygrane w grze Valley of Gods?

Liczenie wygranych w automacie od Yggdrasil może być nieco uciążliwe. Dlatego przedstawiamy poniżej Krótką instrukcję, która powinna ułatwić Ci zadanie.
Aby obliczyć wygraną pochodzącą z 3125 lini platnych, należy zsumować wszystkie wygrane z symboli.
Aby obliczyć pojedyńczą wygraną, należy policzyć ilość bębnów, które zawierają ten sam symbol zaczynając od lewej.

Jeśli liczba następujących po sobie bębnów zawiera 3 lub więcej symboli, wówczas powinieneś skorzystać z informacji zawartej w tabeli wygranych.

W przypadku, kiedy chcesz obliczyć całkowitą sumę wygranej, jeśli występuje mnożnik, wówczas należy pomnożyć ilość symboli na każdym z bębnów, na przykład: jeśli pierwszy bęben zawiera 2 symbole, drugi natomiast 3 symbole, całkowity mniżnik zakładów będzie obliczany według wzoru: 2 x 3 x 2 = 12.

Podsumowanie i ocena

Valley of Gods jest jednym z lepszych automatów na temat poszukiwania skarbów starożytnego Egiptu. Dzięki rewelacyjnej grafice i animacjom 3D, a także świetnej muzyce ten video slot wprowadza gracza do świata tajemnic i magii, jakim niewątpliwie był Egipt 5 tysięcy lat temu. Ponadto, opcje bonusowe polegające na odblokowaniu mnożników wygranych i darmowych spinów, sprawiają, że gra jest bardzo dynamiczna. Latające skarabeusze, magiczna energia wydobywająca się z posągów Anubisa i Horusa, odblokowanie kamiennych tablic przysłaniających miejsca na bębnach… to jak łamanie tajemnych szyfrów, rozwiązywanie zagdek i odkrywanie skarbów. Nie można było stworzyć lepszej amosfery dla takiego automatów online!

Wreszcie, mnożniki wygranych i darmowe spiny to doskonała okazja na wyższe wygrane! Pakuj plecak i wyrusz do Doliny Bogów, a czeka Cię niezapomniana przygoda! Za samą grafikę, animacje i mechanikę gry Valley of Gods zasługuje na miejsce wśród najlepszych automatów online.

RTP automatu wynosi 96.2%. Valley of Gods to automat, na którym gra stanowi doskonałą rozrywkę i oceniamy go na 9 w skali 10.

Bonus 200% do 3500 PLN + 30FS na Gonzo's Quest

Author Profile Picture Krzysztof Ksyta - Site Manager

Krzyśkowi poświęcamy najwięcej miejsca, gdyż to z jego tekstami spotykacie się na co dzień. To on jest również autorem większości z recenzji kasyn prezentowanych na stronie. Krzysiek swoją przygodę z kasynami zaczynał dość wcześnie. Zaraz po studiach wyjechał na Maltę, gdzie pracował jako obsługa klienta w kasynie online. Dzięki temu poznał ten biznes od podszewki i doskonale wie, jak funkcjonują kasyna i czego najbardziej poszukują gracze – bonusy i darmowe spiny. Krzysiek specjalizuje się w pisaniu recenzji i testowaniu gier.

Ulubiona gra: Gods of Gold: Infinireels od NetEnt.