Najbogatsi ludzie hazardu w Wielkiej Brytanii

Lista najbogatszych ludzi hazardu

Najbogatsi ludzie hazarduBrytyjski tygodnik “The Sunday Times” ogłosił w maju 2022 listę najbogatszych osób. Wśród nich znalazły się postacie, które zbiły fortunę na hazardzie. Jeśli zastanawiasz się, czy grając lub zakładając kasyno online można dorobić się rekordowych zarobków, przeczytaj o poniższych nazwiskach

  • 17.

Na 17 miejscu najbogatszych ludzi znalazła się rodzina Coates. Denis, John i Peter Coates posiadają giganta zakładów bukmacherskich online: Bet365 . Ich majątek sięga 8,637 miliardów funtów. The Times podkreśla, że w przeciągu ostatniego roku ich fortuna wzrosła o 189 milionów funtów.

  • 46.

Teddy Sagi, założyciel Playtech, który sprzedał swoje udziały w firmie w 2018 roku, jest wymieniany na liście najboatszych osób w Wielkieg Brytanii jako 46. w porównaniu z 44 w zeszłym roku. Jego majątek netto wynosi 4 miliardy funtów, co oznacza wzrost o 162 miliony funtów od 2021 roku.

  • 48.

Kolejną najbogatszą wśród hazardowych milionerów, po rodzinie Coates, jest Mark Scheinberg wraz ze swoim ojcem Isaiem. Marj i Isai niedawno otrzymali nagrodę za wybitny wkład założonego przez nich PokerStars 2022 International Gaming Awards (IGA). Panowie z rodziny Schenberg i ich pozycja na liście milionerów otrzymali awans o jedną pozycję w stosunku do zeszłego roku.

Według The Times majątek netto Scheinberga jest wysokości 3,92 miliarda funtów, co stanowi wzrost o 407 milionów funtów w porównaniu z ubiegłym rokiem. Scheinberg sprzedał cały swój udział firmie Flutter Entertainment w 2019 roku

  • 120.

Kolejni milionerzy związani z hazardem, znaleźli się na liście najbogatszych osób na pozycji numer 120 (wskoczyli na to miejsce z 137 w porównaniu do zeszłego roku). Mowa tu o założycielach Bet Fred: Fredzie i Peterze Done. Wartość ich fortuny sięga 1,476 miliarda funtów. Tylko w zeszłym roku wzbogacili się o 241 milionów funtów.

  • 211.

Ruth Parasol wraz z rodziną znalazła się na 211 pozycji na liście bogaczy i spadła o 3 miejsca w zestawieniu z zeszłym rokiem. Parasol odegrała kluczową rolę w założeniu PartyGaming. Obecnie Ruth Parasol opuściła branżę hazardową w momencie sprzedaży swoich udziałów w PartyGaming, którą założyła wraz ze swoim ówczesnym partnerem Russem Deleonem.

Chociaż Ruth Parasol sprzedała pozostałe udziały niegdyś największej firmy hazardowej online na świecie (w 2013 roku). Niesamowity sukces PartyGaming w czasach początku rozwijającego się hazardu online nadal sprawia, że ​​jest uważana za jedną z najbogatszych rodzin hazardowych.

Author Profile Picture Krzysztof Ksyta - Site Manager 24.05.2022

Krzyśkowi poświęcamy najwięcej miejsca, gdyż to z jego tekstami spotykacie się na co dzień. To on jest również autorem większości z recenzji kasyn prezentowanych na stronie. Krzysiek swoją przygodę z kasynami zaczynał dość wcześnie. Zaraz po studiach wyjechał na Maltę, gdzie pracował jako obsługa klienta w kasynie online. Dzięki temu poznał ten biznes od podszewki i doskonale wie, jak funkcjonują kasyna i czego najbardziej poszukują gracze – bonusy i darmowe spiny. Krzysiek specjalizuje się w pisaniu recenzji i testowaniu gier.

Ulubiona gra: Gods of Gold: Infinireels od NetEnt.