graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

Pakiet bonusów do 6740 PLN

 

Baron Samedi: voodoo, rytuały i moce tajemne. Poznaj mrocznego mistrza magii w grze Yggdrasil!

Na pierwszy rzut oka Baron Samedi brzmi jak nazwisko postaci historycznej, możnowładcy z odległych czasów. W takim przekonaniu utwierdza nas również ikonka gry, przedstawiającego postać w garniturze i czarnym kapeluszu. Bardzo szybko jednak orientujemy się, że coś jest nie tak… czy to za sprawą nieco demonicznej twarzy barona, czy talii kart, które trzyma w dłoniach…

Zaintrygowani brniemy dalej i otwieramy grę. To, co czeka nas w środku przerasta nasze wszelkie oczekiwania. Słyszymy muzykę z Haiti i otrzymujemy zestaw kart, które bedą pomocne w uzyskaniu wygranej. Baron Samedi od Yggdrasil przeniesie Cię do świata duchów i magii, tajemnic nie z tego świata i mistyki. Czy jesteś gotowy, by wejść do mrocznego świata gry od Yggdrasil?

Wygląd i oprawa graficzna

Zanim przejdziemy do dokładnego opisu video automatu, wyjaśnim Ci skąd wzieła się nazwa gry. Baron Samedi, inaczej Baron Sobota (nie ma nic wspólnego z polską nazwą dnia tygodnia), to nazwa króla duchów w religii voodoo. Samedi jest mistrzem magii, przywódcą i panem wszystkich duchów świata podziemnego. Przedstawia się go w stroju właściciela zakładu pogrzebowego: czarym meloniku i długim surducie. Samedi ma słabość do cygar i rumu, dlatego w rytuałach voodoo składa sie je w ofierze temu krwawemu bóstwu.

Jest przebiegły i chciwy. Nieraz zawłaszcza sobie ofiary złożone innym duchom. Ma jednak do tego prawo i nikt tego nie egzekwuje, jest bowiem panem śmierci i władcą wszystkich pomniejszych duszków. Jego obecność jest niezbędna dla przywołania ducha zmarłego w rytuale voodoo. Samedi jest w szczególności czczony na Haiti, gdzie w zaduszki śpiewa się na jego cześć lubieżne i erotyczne pieśni. Mają one zjednać przychylność Pana śmierci i zadowolić jego ego. Święto ku jego czci obchodzi się 30 października. Trwa ono przez cały miesiąc, aż do 30 listopada.

W automacie do gry online od Yggdrasil masz okazję spotkać Barona Samedi we własnej osobie. Wygląda on dokładnie tak jak w obrażeniach mieszkańców Haiti wierzacych w voodoo. Mistrz śmierci i magii rzuca kartami przeznaczenia, które otrzymujesz na samym poczatku gry. Pomoga ci one aktywować opcje bousowe, których nigdy dość!

Co widzimy na bębnach tego automatu? Otwierając grę Baron Samedi to jakby przygotowanie się do rytuału przyzywającego Pana Śmierci Samedi. Na stole już położono szklanicę schłodzonego rumu, palą się świece, unosi dym kubańskich cygar. Wszystko to, by przebłagać Samedi, by zechciał się on zjawić. Do dyspozycji masz również kilka zwierzęcych kości, karty, amulety, kości do gry… Nie mogło zabraknąć laleczek voodoo.

Opcje Bonusowe

Opcje dodatkowe w grze Baron Samedi to eksplozja niezliczonych możliwości i szans na wygraną. Mamy tu i darmowe spiny, symbole Wild, oraz 36 dodatkowych features, reprezentowanych przez talię kart! Przejdźmy jednak do szczegółowego opisu features w tym automacie.

Baron Samedi to 5-bębnowy automat z 3 rzędami i 25 liniami płatnymi tworzącymi wygrane od lewej do prawej. W grze występują 3 symbole regularne, które ‘dają’ wygraną w przypadku ułożenia ich w sekwencję na linii płatnej. Pomocny będzie też symbol Wild, który zastepuje wszystkie inne symbole w grze podstawowej i darmowych spinach! Kolejnym symbolem specjalnym jest symbol z napisem Free Spins (tylko w grze głównej), oraz Mystery Symbol, pojawiający się w darmowych zakręceniach/re-spinie. Dodatkowo, gracz może aktywować opcje bonusowe za pomocą kart i dodać je do otrzymanej na samym początku gry kolekcji.

Uwaga: Kolekcja kart jest dostępna tylko podczas aktywnej funkcji Darmowych spinów, może być jednak przeglądana przez gracza za pomocą kliknięcia w talie kart widoczną w prawym, górnym rogu ekranu. Jeśli gracz nie zabrał żadnej karty podwójnie, karta taka jest blokowana. W przeciwnym razie, kiedy graczowi udało się zebrać okresloną liczbę takich samych kart, talia jest odblokowana i gotowa do użycia.Baron samedi symbole

Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis opcji bonusowych w grze Baron Samedi od Yggdrasil:

Voodoo Respins

Wylosowanie 2 symboli Free Spins sprawia, że automat nagradza gracza 3 kartami z opcjami bonusowymi w tym spinie. W momencie, kiedy gracz wykonuje spin na automacie, opcje te zostają użyte i dodane do kolekcji kart.

Free Spins

Wylosowanie przez gracza 3 symboli z napisem Free Spins powoduje uruchomienie trzech darmowych zakręceń na automacie + 3 karty w każdym spinie! Tak zebrane opcje z kart zostają rozegrane po zakończeniu sesji darmowych rund.

3 symbole Free Spins = 7 darmowych zakreceń + 50 monet
4 symbole Free Spins = 12 darmowych zakreceń + 375 monet
5 symbole Free Spins = 15 darmowych zakreceń + 25 000 monet

Extra darmowe spiny

W przypadku uzyskania przez gracza pełnej kolekcji kart o dowolnym typie, spowoduje, że otrzyma on (a) 3 darmowe spiny extra z kartą, która została zebrana zablokowanej na pozycji pierwszej. Feature (opcja) z karty będzie dostepna do końca sesji dodatkowych spinów.

Kartyz opcjami bonusowymi

W grze Baron Samedi wystepują cztery typy kart. Każda z nich ma różna moc (od 1 do 4; nasilniejsza z nich to 4). Im silniejsza karta, tym mniej kart potrzeba, by uzyskac pełna kolekcje jednego typu kart.

Mocy karty:
Moc 1 = 50 kart jest potrzebnych, by zebrać kolekcję
Moc 2 = 40 kart jest potrzebnych, by zebrać kolekcję
Moc 3 = 20 kart jest potrzebnych, by zebrać kolekcję
Moc 4 = 10 kart jest potrzebnych, by zebrać kolekcję

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie dokładnie karty występują w grze Baron Samedi, odsyłamy Cię do gry. Po krótce jednak powiemy, że występują tam Stacked Wilds (symbole Wild, ltóre przylepiają się do bębnów), symbole Wild losowo umieszczane na bębnach (różna ich ilość), mnożniki wygranych, symbole Mystery (które zamieniają się w losowo wybrany przez grę symbol), symbole wysoko płatne, etc.

Opinia i podsumowanie

Baron Samedi to wyśmienita gra, zarówno pod względem wizualnym, jak i jej mechaniki. Dawno nie widzieliśmy tak wielu opcji bonusowych dostępnych w jednym automacie! Zapewne również interesuje cię RTP (zwrot dla gracza). W grze tej wynosi on 97%, a więc jest to nieco wyższe niż przeciętne RTP.

Premiera gry odbyła się 22 listopada 2018 i mamy dziwne przeczucie, że Yggdrasil planował ja nieco wczesniej, mianowicie na Halloween, kiedy najchętniej gramy w tego typu gry i oglądamy różne straszydła. Baron Samedi jest jednak grą na tyle dobrą, że spokojnie obroni się i z przyjemnością będziesz do niej wracać także w inne dni roku. Maszyna hazardowa od Yggdrasil zabierze Cię do świata magii i tajemnego rytuału. Od zawsze interesowały Cię sprawy tajemne i niewyjaśnione zjawiska? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rytuałów vooodu i poczuć dreszczyk emocji? Baron Samedi, automat od Yggdrasil będzie do tego najlepszy! Gotowy do rozpoczęcia rytuału?

100 darmowych spinów z obrotem x1!

Author Profile Picture Tomasz Piątkowski - Site Manager

Tomek jest z nami od marca 2020 roku. Specjalizuje się w pisaniu artykułów i newsów, które znajdziecie w dziale blog. Tomek nadal studiuje dziennikarstwo na uniwersytecie w Lublinie, dlatego pracuje dla nas zdalnie jako freelancer. Jego drugim, głównym zadaniem oprócz redagowania wieści ze świata jest ładowanie treści na stronę i edycja. Interesuje się nowościami w świecie kasyn, tematyką kryptowalut i kasynami metawerse.

Ulubiona gra: Rich Wilde and Shield of Athena