graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

400 PLN + 120 darmowe spiny

Battle Royal – królewski slot

Niech polecą głowy! Poznaj żony Henryka VIII i zdobądź królewskie złoto z Battle Royal

Henryk VIII to miał klawe życie: był jednym z najpotężniejszych ludzi w Europie XVI wieku, a do tego potrafił sobie użyć. Był znany z wystawnych uczt, kochał ekstrawaganckie stroje i otaczał się bogactwem, jakie nie przystawało nawet monarchom. Ale przede wszystkim znany był z tego, że miał sześć żon, co mocno oburzało jego poddanych. I właśnie ta królewska postać jest bohaterem Battle Royal, automatu, który w humorystyczny sposób przedstawia barwną historię króla Anglii i jego sześciu żon. Przetrwaj jego szaleństwa i wygrywaj w grze od Play’n Go z RTP wynoszącym 96.56%.

Battle Royal: Oprawa graficzna

Tłem gry jest komnata tronowa Henryka, z rodowymi sztandarami Tudorów przedstawiającymi lwy po obu stronach automatu. Ten prawdziwie królewski wystrój podkreślają eleganckie sylwetki sześciu małżonek, będących symbolami o wysokiej wartości. Wytworne damy kłaniają się tobie, wachlują i prezentują swoje wdzięki – do czasu aż nie spotka ich upiorny los!

Te powiększone symbole o wielkości 2×1 są ścinane później na gilotynie podczas gry bonusowej, w dość makabrycznym zwrocie akcji. Po ścięciu zmieniają się w duchy, tym razem strasząc nieszczęsnego króla. W grze występują również cztery kolory karciane o niższej wartości.

Co prawda, gilotyna zostanie wynaleziona dopiero ponad dwieście lat później, ale chyba można darować twórcom pewne nieścisłości – to w końcu nie jest symulator renesansowego królestwa, tylko hazardowy slot z nagrodami. Również same portrety królowych pojawiające się w grze są raczej satyryczne niż realistyczne.

Rozgrywce towarzyszy spokojna renesansowa muzyka z lutnią, obojem i klawesynem, która potrafi gwałtownie przyspieszyć w najbardziej gorących momentach rozgrywki. Również sam Henryk nie jest tu niemy i głośnym „Acha!” oznajmia wygrane w rundzie bonusowej.

battle royal symbol wild

Royal Battle: Opcje bonusowe

Postać uśmiechniętego protagonisty Henryka to symbol Wild, a królewski herb lwa na tarczy to Scatter, który uruchamia grę bonusową. Jeśli pojawi się jednocześnie na pierwszym i piątym bębnie, a tylko w tych miejscach występuje, wybierasz jeden z dwóch herbów, pod którymi kryją się gry bonusowe – są to albo darmowe spiny, albo gra o nazwie Long Live the King.

Darmowe spiny

W trybie darmowych spinów posypią się głowy! Po każdym spinie, na jednym z losowych bębnów opada gilotyna. Jeśli akurat będzie znajdował się na nim symbol żony, ucina on głowę, zamieniając ją w ducha, który do końca rundy będzie już traktowany jako Wild. Darmowe spiny trwają do momentu, w którym na placu boju pozostanie tylko jedna żona. Wybierasz następnie bęben, na którym ma się znaleźć i jeśli również zostanie ścięta, przechodzisz do kolejnej bonusowej gry.

Long Live The King – Bonus

W Long Live The King, czyli w bonusie Niech Żyje Król, musisz poprowadzić Henryka przez komnaty jego zamku, unikając przy tym duchów jego już byłych żon, wybierając wśród sześciu skrzyni ze skarbami. Jeśli złapie cię jedna z jego upiornych małżonek, to koniec bonusu. Jeśli jednak uda ci się odgadnąć, w której skrzyni znajduje się klucz, wygrywasz dodatkowy mnożnik nagrody i możesz uciec z zamku – być może po to, by bałamucić kolejne naiwne niewiasty!

Alternatywnie, możesz też szukać skarbów dalej, wzbogacając się o kolejne nagrody, zwiększając jednak przy tym ryzyko, że rozwścieczony duch jednej z królewskich małżonek w końcu cię złapie, a ty stracisz potencjalny mnożnik nagrody.

Royal Flush

Ostatni bonus to uruchamiany w losowych spinach Royal Flush. Zamienia on wszystkie symbole karciane (o niższej wartości) w jeden z nich, umożliwiając zgarnięcie wyższej wygranej.

Spodobało ci się? Zagraj w podobne automaty

Polecamy video slot Iwanhoe

Średniowieczne podania i dawne legendy rozpalają nie od dziś wyobraźnię i dlatego gry osadzone w czasach okutych w zbroję rycerzy, wytwornych dam i szlachetnych królów cieszą się dużą popularnością. Jeśli należysz do osób, zafascynowanych średniowieczem, zagraj w Ivanhoe, slot od ELK Studios, którego akcja toczy się w roku 1194. Głównym bohaterem jest tu król Ryszard Lwie Serce wracający do Anglii z krucjaty przeciw niewiernym, tylko po to, by odkryć, że jego tron został zajęty przez uzurpatora.

Jest to gra z serii Mobile First, a więc przystosowana do urządzeń mobilnych i z tego powodu posiada ograniczone pole rozgrywki o wymiarach 3×3, jednak ciekawa i szybka rozgrywka powinna sprawić, że nie będziesz się nudzić.

Większość symboli to klasyczne automatowe owoce i siódemki, ale królewski sztandar odblokowuje tu bonusową grę z pięcioma darmowymi spinami, natomiast korona to Wild, który zastępuje elementy brakujące do sekwencji. Wygrywająca sekwencji prowadzi do bonusowej gry o pięciu poziomach, nazwanych stosownie „Turniej rycerski” albo „Powrót Króla”, zwiększających kolejno mnożniki nagród.

Jak przystało na nowy slot od ELK Studios, zostały tu dodatkowo zaimplementowane strategie bettingowe, które można ustawić według własnego, oczekiwanego poziomu ryzyka. Zagraj z maksymalną wygraną x3000, RTP równym 96.3 % oraz wysoką zmiennością i dopomóż Ryszardowi Lwie Serce odzyskać tron!

royal battle symbol

Wypróbuj też automat Reel King Mega

Z kolei Reel King Mega traktuje temat monarchii nieco mniej poważnie. Ten slot o wymiarach 5 bębnów na 3 rzędy przedstawia postać nieco otyłego, ale niewątpliwie wesołego władcy, który ma dla ciebie królewskie skarby.

To całkiem standardowa gra z symbolami znanymi z automatów owocowych i licznymi animacjami przedstawiającym złote monety ze skarbca królestwa.

Zasady są tu całkiem proste: nie uświadczymy rundy darmowych spinów, a jedynym symbolem specjalnym jest Wild. Od czasu do czasu w losowych spinach na planszy pojawia się korona, która odbija się od kilku symboli, zamieniając je w symbole Wild.

Natomiast tytułowy Król Bębnów udzieli nam audiencji, gdy każdy z bębnów podświetli się żółtym tłem. Na planszy pojawiają się wówczas Królowie w losowej liczbie od 1 do 5, każdy z własnym mini automatem, nagradzającym nas niezłymi wygranymi. Ich bonusowe bębny kręcą się tak długo, aż na żadnym z nich nie będzie już nagród.

Reel King Mega to jeden z nielicznych slotów, cechujących się niską zmiennością, dlatego można polecić go graczom, którzy nie lubią ryzykować. Jego RTP wynosi 96%, a maksymalna wygrana to x500.

Dlaczego warto zagrać w Battle Royal?

• Humorystyczna oprawa wprawi cię w dobry nastrój,
• Ciekawe opcje dodatkowe z darmowymi spinami i interaktywną grą,
• Lubisz historię? Zagraj w tą oryginalną (choć może niezbyt ścisłą) interpretację epoki Tudorów!

Podsumowanie i ocena

Henryk VIII osiągnął wszystko co mógł: stworzył silny kraj, zyskał wielką fortunę, a przy tym dobrze się bawił w życiu. Zagraj w Battle Royal i bądź jak Henryk – co prawda dziś królem już nie zostaniesz, ale przy odrobinie szczęścia uda ci się nieźle wzbogacić, z maksymalną wygraną wynoszącą x5000. Strzeż się tylko byłych żon!

Jeśli pragniesz natomiast poznać całą któlewską rodzinę i przy okazji zgarnąć trochę jej bogactwa proponujemy sprawdzić slot The Royal Family.

400 PLN + 120 darmowe spiny

Author Profile Picture Tomasz Piątkowski - Site Manager

Tomek jest z nami od marca 2020 roku. Specjalizuje się w pisaniu artykułów i newsów, które znajdziecie w dziale blog. Tomek nadal studiuje dziennikarstwo na uniwersytecie w Lublinie, dlatego pracuje dla nas zdalnie jako freelancer. Jego drugim, głównym zadaniem oprócz redagowania wieści ze świata jest ładowanie treści na stronę i edycja. Interesuje się nowościami w świecie kasyn, tematyką kryptowalut i kasynami metawerse.

Ulubiona gra: Rich Wilde and Shield of Athena