graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

Pakiet bonusowy do 1500 € + 150 darmowych spinów

 

Czy Leonardo ukrył skarb? Dowiedz się grając w Da Vinci’s Treasure

Da Vinci Treasure to automat do gry online od Pragmatic Play, który pobudzi Twoją wyobraźnię i przywróci Ci wspomnienia z dzieciństwa. Leondardo da Vinci, genialny włoski konstruktor, malarz i matematyk i architekt, choć jak wiadomo jego działalność i badania nie ograniczały się tylko do tych dziedzin. Czy Leonardo da Vinci ukrył jakikolwiek skarb? W to szczerze powątpiewamy, gdyż mistrz zmarł w otoczeniu osób z którymi miał w zwyczaju pracować i tymi, którzy pomagali mu w trudach codziennego dnia. Leonadro da Vinci mial szlachetne serce, co możemy wnioskować, po tym komu przeznaczył swój majątek: swoim służącym, których wynagrodził sowicie, oraz uczniom. Skąd więc domniemana informacja o skarbie Leonarda da Vinci? Nieszkodzi, że źródła historyczne nie potwierdzają jego instenienia. Możemy przeciez pomarzyć, prawda?

Da Vinci’s Treasure – kod Leonarda da Vinci?

Niektórzy może mają skojarzenia ze słynną książką Dana Browna, która swojego czasu wywołała burzę w mediach, szczególnie ze strony kościoła katolickiego. Thriller traktuje o sekrecie, który skrywają dzieła Leonadra da Vinci, prawdę, którą odkrył on sam i zaszyfrował w swoim dziełach. Być może to jest słynnym ‘skarbem’ Leonarda da Vinci, o którym traktuje automat od Pragmatic Play? Jedno jest pewne, automat Da Vinci’s Treasure przeniesie Cię w czasie do złotego okresu Renesansu, kiedy powstały jedne z najwaspanialszych dzieł sztuki i architektury!

Wygląd i oprawa graficzna

Da Vinci’s Treasure wyglada jak klasyczny automat online. Tło bębnów jest brązowe, na nich pojawiają się symbole związane z epoką i dokonaniami Leonarda. Oprócz tego mamy okazję również podziwiać podobiznę samego mistrza. Na bębnach automatu pojawiają się symbole w postaci średniowiecznej kuszy, oprawionych w skórę ksiąg, kogoś w postaci Indiana Jones (zapewne to w jego postać wcielamy się, a przynajmniej powinniśmy wcielić się), przyrządy do pomiarów (coś na kształt busoli, lecz trudno nam to zidentyfikować), plecak skórzany i coś, co bardzo trudno nam określić, przypominającego zwój z kodem szyfrowym. Ten ostatni symbol jest bardzo ważny, gdyż funkcjonuje w grze jako Scatter i wyzwala opcje bonusowe. W tle automatu widzimy mapę świata i płonące świece. Dokąd prowadzi oznaczony szlak?Da Vinci's Treasure baner

Opcje bonusowe

Podczas gdy grafika w Da Vinci’s Treasure jest taka sobie, to jakiego tempa nabiera gra, kiedy pojawiają się w niej opcje bonusowe rzeczywiście zasługuje na pochwałę. Opcje bonusowe aktywowane są przez wspomniany wyżej, niezidentyfikowany przyrząd z kodem szyfrującym. W celu aktywowania opcji bonusowej należy trafić ten symbol na bębnach 2,3,4. Wówczas gra wylosuje jedną z trzech dostępnych opcji: Progresive Multiplayer Free spins (Darmowe spiny z progresywnym mnożnikiem wygranych), Map Quest, lub Prize Picker (gra, w której wybieramy ukryte nagrody). Każda z tych opcji jest inna i oferuje inne formy zdobycia wygranych. Już je opisujemy!

Prize Picker – na ekranie pojawią się trzy najsłynniejsze obrazy Leonarda: Monaliza, Święta anna Samotrzecia, Madonna z goździkiem. Pod nimi ukryte są dwie wygrane i zakończenie rundy. W zależnośći od tego, co wybierzesz albo zostaje przyznana nagroda pieniężna, albo wracasz do normalnego trybu gry.

Map Quest: To bardzo przyjemna gra bononusowa polegająca na kręceniu kołem… Na ekranie pojawia się mapa, a na niej wytyczony skarb, ktory wiedzie do skarbu. Wciskamy przycisk spinu i koło obraca się. Strzałka zatrzymuje się na jednym z pięciu pół: 1,2,3,4, koniec gry. Jeśli wypadnie na polu z cyfrą, posuwamy się o daną liczbę pól na mape zdobywając ukryte nagrody. Na końcu drogi znajduje się zamek, a w nim czeka zapewne ukryty skarb Leonarda da Vinci.

Darmowe spiny to trzecia opcja, jaka może spotkać nas w grze bonusowej. Po wylosowaniu tej opcji, gracz uzyskuje 12 darmowych zakręceń. Pierwsze z nich rozpoczyna się z mnożnikiem x1. Z każdym kolejnym spinem mnożnik wzrasta o jeden. W przypadku wylosowania trzech symboli Bonus na bębnach podczas sesji darmowych zakręceń, gracz otrzymuje kolejne zakręcenia w liczbie 12 i tak aż do wyczerpania puli, czyli 60 spinów.
da Vinci's Treasure gra

Podsumowanie i opinia

Pod względem wizualnym Da Vinci’s Treasure jest grą niemalże identyczną do pozostałych automatów online od Pragmatic Play. Widzimy podobny schemat, w identyczny sposób tworzone symbole (choć z innymi obrazkami oczywiście). Ci którzy oczekują czegoś wiecej mogą się na Da Vinci Treasure nieco zawieść. Trudno porównywać go bowiem z grami hazardowymi Net Entertainment. Te za każdym razem są oryginalne, nowatorskie, rzadko przypominają same siebie… Pragmatic Play natomiast lubi tworzyć gry wobec jednego kanonu. Nie oznacza to, że gracze nie będą zadowoleni. Są tacy, którzy lubią wiedzieć czego się spodziewać. Nie zaszkodzi jednak mała niespodzianka w postaci innowacyjnej opcji bonusowej. Choć oczywiście te, które pojawiają się w Da Vinci’s Treasure spotkać można rónież w innych maszynach hazardowych, nadal dzięki fabule zawierają one element odmienności.

Pragmatic Play podjął tym razem temat wyprawy w poszukiwaniu skarbu Leonarda, czyli de facto podróży wstecz o conajmniej 400 lat. Tematyka gry pobudza wyobraźnię niejednego z nas. Nie musisz być wielbicielem historii, by wciągnęły Cię tajemnice tego fascynującego okresu. Jeszcze bardziej ekscytujácy jest fakt, że głównym bohaterem przygody jesteś Ty sam! Na samym końcu drogi, to pewne, czekają wielkie wygrane!

Da Vinci’s Treasure to gra hazardowa, która oferuje wiele możliwości pomniżenia zdobytych wygranych. Mnożniki, darmowe spiny, opcje bonusowe, z których wygrane dodatkowo można pomnożyćpodejmując ryzyko… Słowem, Da Vinci’s Treasure wspaniale oddaje ryzyko, jakie trzeba podjąć, by odnaleźć ukryty skarb mistrza renesansu… Jakie są jednak realne szanse na wygrane w tej grze?

RTP, czyli zwrot dla gracza w Da Vinci’s Treasure wynosi 96.53%. Oznacza to, że w ciągu długotrwałego okresu gry na tym automacie masz szansę na zwrot 96.53% założonych zakładów. Da Vinci’s Treasure to maszyna hazardowa, w której gra się za niską stawkę. Ta waha się od 0,2 do 2. Dzięki temu nawet nie kusi Cię by zagrać za więcej i de facto nie tracisz środków zbyt szybko… Z drugiej strony, jeśli zupełnie nie kręci Cię tego typu granie na maszynach hazardowych, zawsze możesz ustawić zakład na maksymalną stawkę. Wciąż dla niektórych, 2 to niestety za niski zakład. Wówczas pozostaje zmiana gry.

Z plusów jakie posiada Da Vinci’s to właśnie RTP, ciekawe opcje bonusowe i ścieżka dzwiękowa, która świetnie odzwierciedla klimat przygody i poszukiwania skarbów. Brawo za dobór tematu i mnożniki wygranych, które sprawiają, że gra ta staje się świetną okazją do pomnożenia środków. To co? Masz ochotę na podróż w czasie i zabawę w Indiana Jonesa?

100% do 3200PLN + 200 darmowych spinów

Author Profile Picture Tomasz Piątkowski - Site Manager

Tomek jest z nami od marca 2020 roku. Specjalizuje się w pisaniu artykułów i newsów, które znajdziecie w dziale blog. Tomek nadal studiuje dziennikarstwo na uniwersytecie w Lublinie, dlatego pracuje dla nas zdalnie jako freelancer. Jego drugim, głównym zadaniem oprócz redagowania wieści ze świata jest ładowanie treści na stronę i edycja. Interesuje się nowościami w świecie kasyn, tematyką kryptowalut i kasynami metawerse.

Ulubiona gra: Rich Wilde and Shield of Athena