graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

200% Bonus do 200 EUR

 

Dracula’s Castle

Wazdan rozwija swoje gry w dwóch kierunkach: jednocześnie powstaja automaty, które są odkurzoną wersją najsłynniejszych klasycznych gier tego producenta, oraz zupełnie nowe tytuły z poprzednimi nie mającymi nic wspólnego. Dracula’s Castle reprezentuje drugą grupę i zawiera wszystkie funkcje, które umieszcza w swoich nowych grach wazdan. Co mamy na mysli? Dowiesz się w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury recenzji automatu.

Dracula’s Castle Wazdana zabierze Cię w doprawdy upiorne miejsce, jakim jest zamek słynnego księcia wampirów, hrabiego Draculi. Nie wiemy, czy zamczysko rzeczywiście znajduje się w Transylwanii i czy Dracula kiedykolwiek istniał jako postać historyczna i czy rzeczywiście miał swój zamek… Ten, który został przedstawiony w grze Wazdana wygląda bardzo przekonująco…. Co czeka na nas w Dracula’s Castle oprócz strachu i czyhającego gdzieś w zakamarkach księcia wampirów?
Robi się ciekawie!

Wygląd i oprawa graficzna

Pierwsze wrażenie jakie zrobił na nas Dracula’s Castle zaraz po otwarciu gry? Mówiąc szczerze zostaliśmy zaskoczeni, gdyż pomimo popularności tematu i kilkunastu gier o wampirach Dracula’s Castle wygląda po prostu inaczej. Oczywiście mamy w nim symbole przedstawiające samego Księcia Nocy, piękne kobiety-wampiry i nietoperze. Ale nie to sprawia, że Dracula’s castle różni się od innych skoncentrowanych na wampirach gier. Bębny maszyny zostały umieszczone w żelaznej, pięknej bramie, która niechybnie prowadzi do zamku strasznego wampira.

Cała estetyka gry: niebiesko-szara kolorystyka, nawet sposób w jaki wygląda dracula przypomina filmy nieme, Może to nadinterpretacja, ale nie możemy oprzeć się temu porównaniu. Wazdan zrezygnował z ciągłej ścieżki dzwiękowej podczas gry głównej. Zamiast tego panuje… cisza i słyszymy tylko metaliczny dźwięk zatrzymujących się bębnów maszyny. Idealnie gra to z klimatem gry i nadaje jej jeszcze bardziej złowieszczego i przerażającego charakteru.

Nie powinno chyba to dziwić, gdyż przebywając w Dracula’s Castle powinno nam zależeć na ciszy. Skradamy się przecież próbując zabrać skarby i uciec niepostrzeżenie. Intensywne, przerywające ciszę dźwięki pojawiają się kiedy trafiamy wygraną. Trafienie Wilda (Draculi) co sprawia, że ten rozszerza się na bębnach. Wówczas słyszymy przerażający śmiech Draculi i zaczynamy wątpić, kto tutaj wygrywa? My, czy Książę Nocy? Innymi dźwiękami, które słyszymy w grze jest również okropny dziewczęcy pisk i muzyka wzbogacona operowym śpiewem rodem z gothic metalu (szczęśliwy ten, kto ją usłyszy, gdyż zwiastuje ona wielką wygraną).

Sam Dracula jest przerażający i brzydki (czegóż innego oczekiwać po zakonserwowanym umarlaku?). Krótkie, przetłuszczone włosy, czarne bokobrody, trupio blada twarz, i przekrwione, czerwone oczy. Nie zapominajmy też o wystających kłach i czerwonym rubinie zdobiącym jego szyję. Zapomnieliśmy dodać, że przycisk uruchamiający spin na maszynie jest zbroczony krwią. Wszystko w Dracula’s Castle przeraża i oddaje mroczny klimat gry.

Opcje bonusowe w grze: Dracula’s Castle

Opcje bonusowe w automacie do gry Dracula’s Castle są równie przerażające. Symbol wild w postaci samego księcia Draculi, zastępuje wszystkie inne symbole w grze. Jeśli trafisz wygraną z Wildem, ten rozciągnie się na całym bębnie i ukaże najmroczniejszego z Wampirów w całej okazałości. Ponadto, w Dracula’s Castle amy do dyspozycji mnożnik wygranych. Stos złożony z symboli 9, 10, J, lub Q, a dokładnie 3,4,lub 5 kolumn mnoży wygraną odpowiednio 3,4, lub 5 x.

Dodatkowo z każdą wygrana możemy podjąć ryzyko i wziąć udział w mini-grze, by podwoić kwotę. W tym celu wystarczy kliknąć w przycisk ‘’Ryzyko’’ w panelu sterowania gry, a naszym oczom ukaże się przepiękna wampirzyca trzymająca kielich pełen krwi w każdej z dłoni. Naszym celem jest wskazanie zwycięskiego naczynia. Jeśli mamy szczęście wybrać dobrze przed nami kolejna szansa na pomnożenie wartości wygranej. Możemy tak ryzykować aż do 7 razy za każdym razem podwajając wygrane. Jeśli wybierzemy źle… złocista posoka znajdująca się w naczyniu sprawia, że wampirzyca ginie, a gra bonusowa dobiega końca.

Oczywiście jak w każdej z gier Wazdana mamy możliwość zmiany ustawień trybu w jakim rozgrywana jest zabawa: z gry o wysokiej zmienności na niską i odwrotnie. Jeśli więc lubisz trafiać często wygrane nawet jeśli są one małe, koniecznie wybierz opcję ‘’Volatility Level: LOW’’.

Podsumowanie i ocena

Dracula’s Castle to całkiem niezły video slot z kilkoma opcjami bonusowymi. Mimo wszystko nie możemy oprzeć się wrażeniu, że Wazdan mógł być nieco bardziej kreatywny w doborze tematu i podczas tworzenia opcji bonusowych. Tak naprawdę mało tu możliwości na wygraną (za to więcej na pomnożenie, lub stracenie tych, które już mamy). Niewątpliwie ogromnym plusem gry są jej ustawienia: możemy dowolnie zmieniać tryb gry na Low/High Volatility i odwrotnie, a także wybrać tryb energooszczędny (przydatny kiedy grasz poza domem). Wszystko byłoby pięknie, ale… No właśnie ale… Doceniamy funkcje ustawień gry, które stworzył Wazdan i które dostępne są tylko w ich grach. Jeśli jednak mamy te opcje we wszystkich grach wazdana po jakimś czasie przestajemy je zauważać i chcemy czegoś więcej od zwykłego trybu gry. Dracula’s Castle przyniósł nam pewien niedosyt. Pomimo ładnej grafiki i oferowanych opcji bonusowych czujemy lekkie rozczarowanie. Nie oznacza to, że Dracula’s Castle jest grą, której nie powinniśmy polecać graczom. Wręcz przeciwnie, chcielibyśmy jednak wyrazić nasza szczerą opinię na jej temat.

Jeśli chodzi o wypłacalność gry, RTP (współczynnik wypłacalności jest nieznany), więc trudno nam jednoznacznie ocenić. Nie chcielibyśmy też wprowadzać nikogo w błąd i podawać tutaj wyssane z palca dane.

Jeśli powyższa recenzja nie przekonuje Cię do gry na slocie Dracula’s Castle możesz wypróbować innych video automatów o podobnej tematyce. A jest w czym wybierać! Szczególnie chcielibyśmy polecić tutaj Blood Eternal od Betsoft i Transilvanian Beauty od BF Games.

Transilvanian Beauty to automat przepięknie zaprojektowany. Jego oprawa graficzna Cię zachwyci: wygląda jakby wyrysowany ręką artysty: z ogromnym, migoczącym księżycem w pełni i wilkiem wyjącym swoją pieśń. Transilvanian Beauty (Piękność z Transylwani); wydaje się, że Ci od BF Games dobrze wybrali tytuł dla swojej gry: automat zachwyca grafiką i przenosi nas do olśniewającego pięknem (tak) świata wampirów. To właśnie klimat gry wyróżnia ją na tle innych: podczas gdy większość gier o podobnej tematyce skupia się właśnie na przerażeniu gracza i korzysta z estetyki brzydoty, Transilvanian Beauty jest w 100% grą w charakterze gotyckim: piękna, tajemnicza i.. niebezpieczna. Dodatkowo z każdą wygraną mamy możliwość pomnożenia jej w mini-grze, która polega na wybraniu karty o narzuconym kolorze. W grze funkcjonuje również Scatter, który uruchamia sesję 12 darmowych spinów z dodatkowym symbolem Wild. Brzmi ciekawie!

Drugą grą, która z czystym sercem chcemy polecić jest Blood Eternal od Betsoft. Polecamy tę grę nie ze względu na grafikę (którą określilibyśmy jako niczego sobie), lecz na ciekawe opcje bonusowe, które pozwalają uzyskać wysokie wygrane w tej grze.

Najbardziej wypłacalne symbole to te, które obrazują nietoperze. Otrzymanie 12 z nich na bębnach aktywuje kombinację jackpota, która pomnaża zakład 10.000 razy! To musi być wielka wygrana! Ponadto w grze tej można uzyskać sesję darmowych spinów (8) oraz podwoić wygrane (wystarczy wcisnąć przycisk (double up) w panelu sterowania. Naduszenie przycisku aktywuje grę bonusową, która działa na zasadzie rzutu monetą ‘’orzeł czy reszka’’. W przypadku trafnego wyboru możemy zakończyć grę, lub kontynuować obstawiając 100% lub połowę wygranych. Gra kończy się kiedy nasz wybór okaże się chybiony.

30 DARMOWYCH SPINÓW + 150% AŻ DO 2000 PLN

Author Profile Picture Tomasz Piątkowski - Site Manager

Tomek jest z nami od marca 2020 roku. Specjalizuje się w pisaniu artykułów i newsów, które znajdziecie w dziale blog. Tomek nadal studiuje dziennikarstwo na uniwersytecie w Lublinie, dlatego pracuje dla nas zdalnie jako freelancer. Jego drugim, głównym zadaniem oprócz redagowania wieści ze świata jest ładowanie treści na stronę i edycja. Interesuje się nowościami w świecie kasyn, tematyką kryptowalut i kasynami metawerse.

Ulubiona gra: Rich Wilde and Shield of Athena