graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

400 PLN + 120 darmowe spiny

 

Poznaj najznamienitsze postacie z rosyjskiego folkloru w grze Ivan and Immortal King

Nareszcie doczekaliśmy się jakiegoś słowiańskiego aspektu w grach hazardowych! Ivan and Immortal King, to atomat do gry online stworzony na podstawie baśni z rosyjskiego folkloru. Jeśli więc masz ochotę na zabawe w grze, o bajkowym charakterze nieco zbliżonym do polskich legend, koniecznie wypróbuj gry na video slocie Ivan and Immortal King. Znajdź sposób, by pokonać złego króla i zdobądź wielkie wygrane! Jak tego dokonać zdradzamy w recenzji automatu. Zabieraj się do gry!

Wygląd i oprawa graficzna

Jak zwykle Quckspin nie zawiódł naszych oczekiwań. Ivan and Immortal Kind wygląda wprost bajecznie. Gra ma nie tylko bardzo ciekawą fabułę, co w pełni oddaje klimat rosyjskich legend. Jesteśmy przekonani, że gra ta sposoba się nie tylko graczom z Rosji, ale również Polakom i nie chodzi nam tutaj o żadne aluzje polityczne. Gra Quickspina wygląda po prostu rewelacyjnie i zapewni Ci rozrywkę na najwyższym poziomie!

Co skłoniło Quickspin do stworzenia gry o takiej tematyce? Zapewne próba wpasowania sie na rynek rosyjski to jedno, popularność bajek i legend to drugie… Jak do tej pory Quickspin ograniczał się raczej do folkloru mroźnej północy, co zapewne cieszyło skandynawskich graczy. Tym razem inspiracja pochodzi z rosyjskiego folkloru. Nie wiemy jeszcze jak gra została przyjęta przez graczy. Pewne jest jedno: nam produkt od Quickspin bardzo się podoba.

Co znajduje się w środku tego video automatu? Jakie skrywa on symbole do gry? Przede wszystkim na samym wstępie wita nas przepiękna, bajkowa muzyka. Dodatkowo słyszymy świergot ptaków, znajdujemy się bowiem w zaczarowanym lesie przez który podróżuje Ivan Carewicz. Celem młodzieńca jest odnalezienie miejsca, w którym zostało skryte bijące serce niesmiertelnego króla – Kościeja.

Na bębnach automatu pojawiają się również inne postacie z rosyjskiego folkloru. Mamy na myśli przede wszystkim Babe Jagę, złą czarownicę, która zjadała małe dzieci (tak, ta sama, która strazyli Cię rodzice, gdy byłeś niegrzeczny), czy przepiękna królewna o niebieskich oczach. Głowę kobiety zdobi kokosznik, który jest tradycyjnym nakryciem głowy zamożnych mężatek. Później, na przełomie XIX i XX wieku czepiec ten kojarzony był z pięknymi, niezamężnymi pannami i stał się zarazem symbolem tradycyjnego ubioru rosyjskiego. Innymi słowy, wcześniej oznaczał status majątkowy, oraz stan cywilny kobiety. W grze Ivan and Immortal King oznacza dziewicę, ukochaną Ivana, Helen.ivan i król kościej symbole

Ponadto, w grze pojawia się postać samego straszliwego króla Kościeja, zaczarowane smoki i warte fortunę kamienie szlachetne. Wszystko to sprawia, że czujemy się porwani do świata z baśni i legend. Tym bardziej, że opowieści te są nam znacznie bardziej bliskie, niż mity o skandynawskich herosach.

Kontekst kulturowy

Gra Ivan and Immortal King opowiada historię odważnego słowiańskiego bohatera Ivana Carewicza i jego wysiłki, zmierzające do zabicia nieśmiertelnego czarownika Kościeja (ros. Кощей Бессмертный). Był on zachłannym, złym magikiem, który występuje bardzo czesto jako czarny charakter w wielu podaniach ludowych z terenów Rosji i Bułgarii. Kościeja nie można było zabić, gdyż ukrył swoje siły witalne w igle, która została ukryta w jajku, które znajdowało się w środku brzucha kaczki, ta z kolei została ukryta w zającu, a on sam w złotej skrzyni. Jak widzicie, nie było łatwo odnaleźć miejsce, w którym Kościej ukrył swoje swoje serce. Celowo znajdowało się ono poza jego ciałem, by nikt i nic nie mogło go zabić, a on sam żył wiecznie.

Kościej mieszkał w zamku wsród gór i był w posiadaniu niezliczonej ilości skarbów. Jednak najważniejszym z nich nie było złoto, czy szlachetne kamienie… była to żywa woda i martwa woda, płyny o magicznych właściwościach, które pozwalały mu ignorować prawa natury, życia i śmierci. Tak więc woda żywa przywracała umarłych do życia, a martwa leczyła rany; jej picie zaś dawało długowieczność. Najmłodszy, a zarazem najodważniejszy z synów królewskich, Ivan podejmuje się zadania zabicia Kościeja. Czy uda mu się znaleźć sposób na zabicie złego czarownika?

Opcje bonusowe

Ivan and Immortal King to automat online o układzie bębnów 3×5 i 20 liniach płatnych. RTP tego automatu wynosi 96.29%. Gra posiada bardzo ekscytujące opcje bonusowe. Ich szczegółowy opis zamieszczamy poniżej:

Baba Jaga Surprise

Baba Jaga, zła czarownica, inna postać z folkloru słowiańskiego losowo pojawia się na bębnach automatu Quickspin. Kiedy ma to miejsce, cztery losowo wybrane, przylegające do siebie symbole zostają przyznane przez grę. Symbole, które zniknęły, by zrobić im miejsce zostaną usunięte w następujący sposób:

 • Bonus Scatter
  3 z symboli zostają zastąpione poprzez pojawienie się na bębnach symbolu Bonus Scatter (w grze podstawowej), lub symbolu Progress Scatter w sesji darmowych spinów. Pozostałe symbole pozostają na bębnach.
 • Progress Scatter
  Zasadniczą funkcją tego symbolu jest aktywacja wyższego poziomu mnożnika podczas kręcenia darmowych spinów w grze. Symbole te pojawiaja się tylko w sesji darmowych zakręceń.
 • Symbol Wild
  Tak jak w przypadku innych maszyn hazardowych, w grze Ivan and Immortal King pojawiają się również symbole Wild. Te zastępują wszystkie inne symbole w grze z wyjątkiem symboli: Bonus Scatter i Progress Scatter.

babajaga feature ivan immortal king
Wygrane zostają przyznane do konta po zakończeniu feature, kiedy symbole zostały na nowo przywrócone przez grę.

Koschel Free Spins

Trzy lub więcej symboli Bonus Scatter na bębnach uruchamiają darmowe spiny. Bonus Scatter może zostać wylosowany na bębnahc lub zostać przyznany w opcji Baba Yaga Feature. Spiny są przyznawane jak następuje:

3 symbole Bonus Scatters = 10 spinów na poziomie Chest level (skrzynia)
4 symbole Bonus Scatters = 14 spinów na poziomie Hare level (królik)
5 symbole Bonus Scatters = 18 spinów na poziomie Duck level (kaczka)

Darmowe spiny i poziomy mnożników wygranych

W sesji darmowych spinów wystepuje aż 6 poziomów mnożnika wygranych. Aktywny mnożnik wygranych można zobaczyć w tak zwanym Progress Metter. Gracz musi zebrać 3 Progress Scatters, by aktywować następny poziom mnożnika wygranych. Symbol ten może zostać nagrodzony w baba Jaga feature lub po prostu wyladowac na bębnach. Za każdą aktywację nowego poziomu mnożnika, gracz otrzymuje dodatkowo 4 spiny. Rzecz jasna, wygrane trafione w kazdym spinie są dodatkowo mnożone przez poziom mnożnika wygranych. Zdecydowanie warto grać na maszynie Ican and Immortal King!

Symbole specjalne

 • Bonus Scatter
  Jak już zostało wspomniane powyżej, 3 lub wiecej symboli scattera aktywuje sesję darmowych spinów. Symbole te pojawiaja się tylko w grze podstawowej. Jeden losowo wybrany symbol zastępuje wszystkie usunięte symbole. Symbolem tym może być każdy symbol, z wyjątkiem Bonus Scatter lub Progress Scatter. W grze podstawowej, Baba Jaga pojawia się kiedy tylko na bębnach od 1 do 4 pojawią się 2 symbole Bonus Scatter. W sesji darmowych spinów, Baba Jaga możempojawić się w każdym spinie, z wyjątkiem sytuacji, kiedy aktywowany został najwyższego mnożnika wygranych.
 • Progress Scatter
  Zasadniczą funkcją tego symbolu jest aktywacja wyższego poziomu mnożnika podczas kręcenia darmowych spinów w grze. Symbole te pojawiaja się tylko w sesji darmowych zakręceń.
 • Symbol Wild
  Tak jak w przypadku innych maszyn hazardowych, w grze Ivan and Immortal King pojawiają się również symbole Wild. Te zastępują wszystkie inne symbole w grze z wyjątkiem symboli: Bonus Scatter i Progress Scatter. Gra wypłaca wygrane od lewej do prawej.

Opinia i podsumowanie

Ivan and Immortal King to rewelacyjna gra pod względem grafiki, designu i opcji bonusowych. Zabawa na tym automacie zawładnie Twoja duszą do tego stopnia, że spędzisz grając naniej kilka wieczorów. Wielkie brawa dla Quickspin za stworzenie gry, która jest kulturowo bliższa graczom z Polski, Rosji i innych krajów sąsiadujących. Bardzo spodobała nam się ta inicjatywna i chcemy więcej!

Jedyną rzeczą, która może być postrzegana jako wada tego automatu, to nieco niższe RTP (96.29%). Pamietaj jednak, że gra ta spełnia wszystkie wymogi i posiada licencję organów sprawdzających rzetelność i prawidłowe działanie gier. Jesteśmy pewni, że symbole specjalne i mnożniki wygranych sprawią, że z którymś spinem Twoje konto zasili wysoka wygrana. Dołacz więc do Ivana Carewicza i wyrusz w nieznane z misją odnalezienia miejsca, w którym ukryte zostało serce Kościeja!

100% do 3600 PLN + 200 darmowych spinów

Author Profile Picture Tomasz Piątkowski - Site Manager

Tomek jest z nami od marca 2020 roku. Specjalizuje się w pisaniu artykułów i newsów, które znajdziecie w dziale blog. Tomek nadal studiuje dziennikarstwo na uniwersytecie w Lublinie, dlatego pracuje dla nas zdalnie jako freelancer. Jego drugim, głównym zadaniem oprócz redagowania wieści ze świata jest ładowanie treści na stronę i edycja. Interesuje się nowościami w świecie kasyn, tematyką kryptowalut i kasynami metawerse.

Ulubiona gra: Rich Wilde and Shield of Athena