graphics

Oprawa graficzna

bonuses

Opcje bonusowe

game experience

Wrażenia podczas gry

slot-iframe-img
Graj w Kasynie Graj za Darmo

100% do 3600 PLN + 200 darmowych spinów

 

Romanov Reaches – zdobądź skarby rodziny Romanovów!

Romanov Riches to kolejny automat do gry online, w którym mieni się aż od brytantów, kolii diamentów i kunsztownie wykonanych pierścieni. Masz okazję wygrać fortunę wartą wszystkich skarbów rodziny Romanov.

Wyglad i oprawa graficzna Romanov Riches

Pod względem wizualnym Romanov Riches może się podobać, aczkolwiek grafika gry nie wzbudza zachwytu. Przypadnie jednak do gustu wszystkim tym, którzy lubią klasykę. Na bębnach widzimy oczywiście mieniące się wszystkimi kolorami diamenty i brylanty. Ponadto, klasyczne litery jak: J, K, A, Q. Bębny zostały ujęte w przepiękną, złotą ramę. W tle widzimy też sznury białych pereł i rozsypanych diamentów.

Gra nabiera tempa dzięki opcjom bonusowym, które sprawiają, że gra zaczyna bardziej się podobać. Wówczas mamy okazję podziwiać ładne animacje z diamentami, szmaragdami i rubinami w roli głównej. Klejnoty pulsują i rozbłyskują światłem. Wówczas rzeczywiście nabieramy apetytu nie tylko na grę, co kosztowności, ktore widzimy na ekranie. Technicznie rzecz ujmując Romanov Reaches to 5-bębnowy automat z 3 rzędami i 15 liniami płatnymi.

romanov reaches baner

Opcje bonusowe w Romanov Riches

Nie wiemy do końca jak działają opcje bonusowe w tej grze od Microgaming. Wiemy, że dostępne są tam symbole specjalne takie jak Scatter i Wild. Ten ostatni to symbol przedstawiajacy przepiękny kwiat wysadzany diamentami i napisem Wild. Bazując swoją widzę na temat tego automatu online na podstawie zwiastunu opublikowango na stronie Microgaming trudno nam ustalić, który z symboli pełni funkcję Scattera (prawdopodobnie niebieski szafir).

W grze hazardowej Romanov Riches największą atrakcją są re-spiny – z zaobserwowanego filmiku wnioskujemy, że ta możliwość pojawia się w przypadku gdy dwa pierwsze bębny wypełnią diamenty, trzy zaś sprawiają, że na bębnie pojawia się collosal symbol (3×3). Dodatkowo otrzymujemy kolejny re-spin jeśli pojawi się kolejna wygrana i tak dalej bez końca, aż symbol collosal rozrzerzy się na wszystkie bębny (wówczas czeka nas mega wygrana). Jak często trafia się wygraa w Romanov Reaches? Niech przemowią twarde dane… Zgodnie z informacją podaną przez producenta RTP w video slocie Romanov Reaches wynosi 96.08%. Współczynnik wygranej zaś równy jest 23.75%. Jest to automat o średniej zmienności (współczynnik wysokości wygranej do jej częstotliwości).

Ponadto w Romanov Reaches ma się pojawić gra bonusowa w postaci koła fortuny. Na zaprezentowanym filmiku Microgaming nie mieliśmy okazji go zobaczyć. Jak będzie wyglądało? Czy będzie prezentować najsłynniejsze skarby z kolekcji Romanovów? Być może na każdym z pól znajdujących się na kole bonusowym pojawi się jeden z kamieni szlachetnych prezetowanych na bębnach? Umieramy z ciekawości i chcemy jak najszybciej zobaczyć i przetestować grę bonusową w Romanov Reaches. Premiera gry zaplanowana jest na 24 października 2018.

Romanov Riches – Kontekst historyczny

Większość z Was zapewne opuści ten fragment recenzji, jednak uznaliśmy, że jest warty zamieszczenia. Automat do gry Romanov Riches nawiązuje do bogactw rodziny carskiej przechowywanych w skarbcu królewskim. Być może pamiętasz z lekcji historii, że ostatni z Romanowów zostali bestialsko zamordowani przez rewolucjonistów. Rodzina została najpierw zamknięta w posiadłości w Jekatenburgu, gdzie była w poniżający sposób traktowana przez bolszewickich żołdaków. Romanovie zostali potem w podstępny sposób wywiezieni do miejsca ich kaźni, w ukryciu gdyż rewolucjoniści obawiali się reakcji rosyjskiego społeczeństwa na zabicie cara i jego najbliższej rodziny, w tym dzieci.

Decyzja o zabiciu całej rodziny padła 12 lipca 1918 roku, a wyrok wprowadzono w życie 5 dni później. Wszyscy zginęli od strzałów rewolwerów, ich ciała zostały wywiezione w ciężarówce i wrzucone do szybu, by zakryć ślady masakry.

Ciała 9 z 11 osób zostały odnalezione w Wąwozie Porosienkowym w 1979. Odkrywcy przyznali się dopiero do swojego odkrycia 10 lat później, zapewne z powodu obaw jakie ta wiadomość może wywołać wśród społeczeństwa i ze strony władzy. Szczątki dwójki dzieci cara, carewicza Alekego i jednej z jego sióstr, prawdopodobnie Anastazji odkryto w 2007 roku około 70 metrów od miejsca pochówku reszty zabitych. Wraz z kośćmi odkryto pojemniki z kwasem solnym, który prawdopodobnie użyto, by całkowicie zniszczyć ciała dzieci.

Skarby rodziny Romanovów

Jak łatwo się domyślić skarbiec rodziny został splądrowany, podobnie kosztowności, ktore rodzina miała na sobie w chwilii śmierci. Wiedząc o tym, że jest zdana na łaskę bolszewików, rodzina Romanowow zabrała ze sobą sporo kosztowności, które miały im pomóc przetrwać nastające dla nich ciężkie czasy. Nikt nie spodziewał się, że spotka ich śmierć. Rodzina ukryła kosztownści w domu Ipatiewa w Jekatynburgu, w którym była więziona. Część kosztowności Aleksandra Fiodorowna wszyła w gorsety i bieliznę swoich córek. To uchroniło je od śmierci z kuli rewolwerów (kosztowności utworzyły coś w rodzaju pancerza, przez co Białogwardzisći musieli dobić je bagnetem. Precjoza, jak można się spodziewać i tak zostały zrabowane po śmierci dziewczynek.

Dziś krążą legendy na temat skarbu Romanovów, który zdobi dwory królewskie z całej Europy, a w większości przypadków trafił jednak w ręce prywatnych kolekcjonerów. Ta część skarbca, która jest powszechnie znana, taka jak korona cesarzowej Anny Iwanowny znajduje się obecnie w zbiorach Kremla.

skarby w automacie

Inne koszowności, takie jak tiara żony ostatniego cara Rosji Aleksandry Fiodorownej znajdują się w posiadaniu królowej Elżbiety II. Angielska królowa często zakłada broszkę uprzednio należącą do Marii Fiodorowny (duży szafir otoczony dwoma rzędami brylantów z wisiorem w kształcie perły). Niektóre z klejnotów były też wypożyczane, tak jak Korona ślubna Romanovów, którą Mikołaj podarował swojej żonie zdobiła głowę Miss Universe 1952, Armi Kuusela. Klejnoty weszły w posiadanie rodów królewskich z innych dynastii dzięki małżeństwom z kobietami z rodziny Romanowów, Anną Pawłowną (dynastia holenderska), czy Olgą Konstantynowną (dynastia angielska). Wiele z kosztowności zostało jednak skradzionych lub przetopionych (w przypadku wyrobów złotniczych).

Niektóre z kosztowności znajdowały się w rodzinie carskiej od wieków i były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Te ostatnie, należące do Aleksandry Fiodorówny zostały wykonane na zlecenie jej męża Mikołaja II, który obdarowywał żonę podarunkami. Wiele z nich zostało wykonanych przez Petera Carla Faberge, rosyjskiego złotnika prowadzącego swoje przedsiębiorstwo. Tam powstały wszystkie jajka wielkanocne (jajka Faberge), jakie znajdowały się w posiadaniu rodziny carskiej. Namiastkę przepychu, w jakim żyła rodzina Romanovów możesz poczuć grając w Romanov Riches.

Podsumowanie i opinia

Romanov Reaches to gra hazardowa online godna uwagi. Cieszą nas opcje bonusowe, które sprawiają, że zabawa na tym automacie staje się dynamiczna i z pasją chcemy zdobywać kolejne re-spiny. Dosłownie i w przenosi, pozwalają one tej grze zabłysnąć i wyróżnić się od wielu jej podobnych. Bardzo ciekawe jest też wprowdzenie symboli colossal, które zwiększają szansę na wygraną. Romanov Reaches to gra, która zdecydowanie przeniesie Cię do świata cesarskiej fortuny i bogactw, na które tylko niewielu może sobie pozwolić.

100% do 3200PLN + 200 darmowych spinów

Author Profile Picture Tomasz Piątkowski - Site Manager

Tomek jest z nami od marca 2020 roku. Specjalizuje się w pisaniu artykułów i newsów, które znajdziecie w dziale blog. Tomek nadal studiuje dziennikarstwo na uniwersytecie w Lublinie, dlatego pracuje dla nas zdalnie jako freelancer. Jego drugim, głównym zadaniem oprócz redagowania wieści ze świata jest ładowanie treści na stronę i edycja. Interesuje się nowościami w świecie kasyn, tematyką kryptowalut i kasynami metawerse.

Ulubiona gra: Rich Wilde and Shield of Athena